VaterpoloEP, vaterpolisti

Španjolci s 9-6 bolji od Francuske, Grci lako s Gruzijom

8. siječnja 2024. - 19:02

Vaterpolisti Španjolske svladali su Francusku 9-6 (1-1, 3-2, 3-1, 2-2) u dvoboju trećeg kola skupine A Europskog prvenstva, u kojoj nastupa i Hrvatska.

Španjolska je privremeno zasjela na vrh ljestvice te ima sedam bodova. Hrvatska uz utakmicu manje ima pet bodova, ali je bilo kakva pobjeda protiv Crne Gore od 20.15 sati, vraća na vrh. Crnogorci su treći s dva boda, dok Francuska ima jedan.

Francuzi su se dobro držali tijekom uvodne dvije četvrtine, točnije, na početku je Španjolska igrala nešto sporije i lošije što je suparnik iskoristio. Francuska je tako vodila 3-2, ali Španjolci su uzvratili s tri pogotka u nizu te su poveli 6-3 tijekom treće dionice.

Do kraja je Španjolska opet upala u lagani ritam održavanja prednosti pa je Francuska zaprijetila došavši na 6-7. Sve je riješio sjajnim lob udarcem Perronea, minutu prije kraja, za 8-6 Španjolske. Alvaro Granados je ponovno bio najbolji španjolski igrač, postigao je tri pogotka, koliko je na kraju imao i Perrone. Kod Francuza najbolji je s dva pogotka bio Crousillat.

U skupini B, u prvom susretu trećeg kola, Grčka je upisala drugu pobjedu na prvenstvu, svladala je Gruziju 18-9 (5-2, 6-3, 3-3, 4-1). Gruzija je time upisala treći poraz. Po tri gola u grčkoj reprezentaciji su postigli Genidounias, Argyropoulos i Kakaris.

U ogledu zadnjeg trećeg kola skupine B Europskog prvenstva vaterpolisti Mađarske su iznenađujuće svladali Italiju 10-5 (0-1, 3-0, 4-3, 3-1) čime su osvojili prvo mjesto u ovoj skupini.

Nakon tri kola Italija, Mađarska i Grčka imaju po šest bodova, ali u krugu koji je stvoren između Mađarske, Italije i Grčke najbolja je upravo Mađarska zbog ove pobjede protiv Italije. Mađarska u tom krugu ima +3, Italija +2, a Grčka -5.

U prvoj četvrtini ni jedan pogodak nije postigla Mađarska, u drugoj Italija. Epilog nakon prve dvije dionice bio je 3-1 za Mađarsku koja je tijekom treće četvrtine podigla prednost na velikih 5-1.

Premda su Talijani u nastavku ogleda smanjili zaostatak Mađarska se ponovno uspjela odlijepiti te je povela 9-5, a tri sekunde prije kraja i zabila preko Nagyja za veliko slavlje.

Gergo Fekete je s tri gola bio najbolji strijelac Mađarske, ali je sa sedam obrana odličan bio i vratar Gyapjas.