VaterpoloPozadina titule

Pregazio nas ‘tramvaj‘, pa smo mi sve pregazili. Poraz u finalu Eura u Zagrebu odveo Hrvatsku do svjetskog zlata

18. veljače 2024. - 20:35

Bio je 16. siječnja 2024. godine. Nismo dobili finale Europskog prvenstva, a nismo jer smo samo pet posto čitavog turnira odigrali slabo, a tih ‘pet posto‘ je bila sama završnica protiv Crne Gore u Dubrovniku, u skupini, te u zadnjoj četvrtini te zadnje utakmice prvenstva uoči koje smo imali 10:8, i sve se činilo kako ćemo treći put na krov Europe.

Ali, tad je kasniji MVP prvenstva, Španjolac Alvaro Granados, ujedno najbolji strijelac prvenstva, postigao u jednoj minuti dva pogotka, posljednja dva na prvenstvu, te je Hrvatska ostala bez zlata. Posljednji pogodak velikog strijelca kad je leđima okrenut prema golu dohvatio loptu, te je šraubom poslao iza leđa Marka Bijača, najboljeg vratara Eura, nešto je najljepše viđeno u povijesti vodenog loptanja.