Vaterpolosp u budimpešti

Nakon velike pobjede protiv Srba, Tucak i barakude idu po osvetu u petak: Španjolci nam nisu u zadnje vrijeme u lijepom sjećanju

Piše iz Budimpešte: Ivan Renić
29. lipnja 2022. - 21:08

U polufinalu Hrvatska će u petak igrati sa Španjolskom. Čekale su „barakude” meč između „furije” i Crne Gore, a Španjolci su na kraju slavili sa 7:6. Bila je to očekivana, ali teško izvojevana pobjeda Španjolske. Crnogorci su im i u ovom sastavu ozbiljno parirali. Tijesan je bio rezultat na poluvremenu (5:3), ali još i tjesniji na kraju. Minutu prije kraja Španjolska se odvojila na plus dva, a Crnogorci su tek uspjeli ublažiti poraz.

Četvrta pobjeda u isto toliko utakmica, njihov je učinak. U skupini su otvorili s dvije lagane pobjede, za zagrijavanje. Prvo su s 19:2 „pomeli” Kanadu, a potom s 28:2 i Južnu Afriku. Dva uvjerljiva rezultata bili su uvertira za derbi u trećem kolu u kojem se odlučivalo o „jedinici”. Tamo su ih čekali Talijani, a u tijesnoj...

07. svibanj 2024 02:48