Vaterpololiga prvaka

Jugaši slavili u Bukureštu; Kobešćak: Da nije bilo našeg vratara, mi bi ovo izgubili

1. prosinca 2021. - 22:16

U susretu 4. kola B skupine vaterpolske Lige prvaka Jug Adriatic osiguranje je u Bukureštu pobijedio Steauu sa 10-8 (5-2, 1-3, 1-1, 3-2) ostvarivši treću pobjedu uz jedan poraz.

Pobjeda je ostvarena teže nego što se očekivalo, posebice nakon što je dubrovački sastav nakon prve četvrtine vodio sa 5-2.

Nakon odličnih prvih osam minuta i sigurnog vodstva, uslijedio je nevjerojatan pad u igri i 14 minuta bez postignutog gola što su domaćini iskoristili i sa četiri uzastopna gola stigli na 6-6. Domaćin je imao i 7-7 početkom zadnje četvrtine, no Jug AO je s dva gola u nizu poveo 9-7 i potom mirno zaključio susret pobjedom 10-8.

Maro Joković bio je prvi strijelac Juga s tri postignuta gola, Marin Tomasović i Stylianos Argyropoulos postigli su po dva dok su Kostas Kakaris,...

26. travanj 2024 02:06