Vaterpolofinale prvenstva

Jadran sačuvao prednost domaćeg bazena: za povijesnu prvu titulu potrebna im je još samo jedna pobjeda protiv Juga

Piše Iva Majić
3. svibnja 2023. - 20:35

Jadran je pred domaćom publikom poveo 2:1 u trećoj utakmici finalne serije prvenstva Hrvatske. I to kakvoj utakmici!

Pun i glasan Poljud! “A neš ti”, kao da je to neka novost... Ali ovaj put mislimo na bazen. Ponovno kao i prošle dvije utakmice, poveo je Jug, a iz peterca je bio precizan Žuvela. Ali naučili su jadranaši lekciju, pa je tako Burić odmah zabio za 1:1. Mogao je Jadran i povesti, ali Popadić je bio na razini i skupio nekoliko bitnih obrana. Jugaši su to iskoristili i tako prvu četvrtinu završili s 2:4 u njihovu korist.

Drugu četvrtinu otvorio je Marinić Kragić i smanjio na 3:4. Zatim dugo nije bilo gola, obrane s obje strane su odradile dobar posao. Sredinom druge četvrtine, Burić upisuje pogodak za treće izjednačenje na utakmici. Tribine su od...

04. svibanj 2024 12:00