Vaterpoloporaz splićana

Jadran pružio dobar otpor moćnoj Barceloneti, ali Španjolci su ipak bili prejaki: ‘Ispali smo naivni‘

5. veljače 2020. - 20:40
Duje Klarić/Arhiva/Hanza Media

Splitski su vaterpolisti odlično otvorili utakmicu, bili su rasplivani, u obrani radili pritisak Španjolcima koji kao da nisu očekivali tako motivirane goste te su puno griješili. Nisu imali ni toliko rješenja u napadu... Prve dvije četvrtine bile su iznimno neizvijesne, u zadnjih se deset sekunda ušlo s rezultatom 5:5 da bi osam sekunda do isteka vremena Bodegas zabio za 6:5 i na poluvrijeme je Barceloneta otišla s plus jedan.

Svakako je bitno naglasiti kako je u redovima Barcelonete čak devet reprezentativaca koji su nastupili za Španjolsku u finalu Europskog prvenstva u Budimpešti protiv Mađarske, dok iz Jadrana nitko nije bio u hrvatskoj izabranoj vrsti. Trebao je unutra biti Anđelo Šetka, ali je zbog ozljeda otkazao nastup našem izborniku Ivici Tucku.

Znali su jadranaši u dosadašnjem dijelu sezone imati „crnih rupa“ u igri, ali sada se nisu predavali. Držali su priključak, bilo je 9:9, a kada se činilo da će domaći prelomiti susret, kada su postigli dva uzastopna gola i pobjegli na 11:9, u završnici treće četvrtine odličan je gol zabio Marin Vrdoljak. Splićani su tako sa samo minus jedan ušli u zadnjih osam minuta protiv moćne Barcelonete.

Pet minuta prije kraja Power je zabio za 11:12, no onda su Mallarach i Perrone zabili dva gola za domaće i Barceloneta se odlijepila na 14:11 te prelomila pitanje pobjednika.

Nekoliko smo puta ispali naivni, ali ukupno je ovo bila vrlo dobra utakmica za nas – kazao jer trener Jadrana Mile Smodlaka.

- Jadran je igrao vrlo dobro, pogotovo u obrani. Igrali su presing. Nama je bitno da smo pobijedili, slijedi nam sada još jedna bitna utakmica protiv Olympiacosa – rekao je trener Barcelonete Martin Jesus.

Barceloneta – Jadran 16:12 (3:3, 3:2, 5:5, 5:2)

Barcelona – Plivalište Barcelonete. Gledatelja: 800.

Suci: Ohme (Njemačka), Achladiotis (Grčka)

Barceloneta: Lopez, De Toro, Granados (5), Munarriz (1), Bodegas (4), Larumbe (1), Aleksić, Fernandez, P. Linares, Perrone (2), Mallarach (3), Bustos, M. Linares

Jadran: Anić, Burić (2), Zović (2), Krapić (1), Z. Butić, Pejković, Power (2), Vrdoljak (1), Visković (1), Delić (1), Šetka (1), Bego (1), Čelar

Peterci: Barceloneta 1 (1), Jadran 1 (1)

Igrač više: Barceloneta 8 od 11, Jadran 6 od 8