Vaterpoloporaz splićana

Jadran pružio dobar otpor moćnoj Barceloneti, ali Španjolci su ipak bili prejaki: ‘Ispali smo naivni‘

5. veljače 2020. - 20:40

Splitski su vaterpolisti odlično otvorili utakmicu, bili su rasplivani, u obrani radili pritisak Španjolcima koji kao da nisu očekivali tako motivirane goste te su puno griješili. Nisu imali ni toliko rješenja u napadu... Prve dvije četvrtine bile su iznimno neizvijesne, u zadnjih se deset sekunda ušlo s rezultatom 5:5 da bi osam sekunda do isteka vremena Bodegas zabio za 6:5 i na poluvrijeme je Barceloneta otišla s plus jedan.

Svakako je bitno naglasiti kako je u redovima Barcelonete čak devet reprezentativaca koji su nastupili za Španjolsku u finalu Europskog prvenstva u Budimpešti protiv Mađarske, dok iz Jadrana nitko nije bio u hrvatskoj izabranoj vrsti. Trebao je unutra biti Anđelo Šetka, ali je zbog ozljeda otkazao nastup našem izborniku Ivici Tucku.