Vaterpololiga prvaka

Bodovi otišli sa Zvončaca: opet je Jadran bio blizu, ali nije uspio odraditi cijelu utakmicu na istoj razini

26. siječnja 2022. - 20:47

Opet je Jadran bio blizu, ali nije uspio odraditi cijelu utakmicu na istoj razini. Vodili su moćnu Bresciju 9:5, ali su dopustili preokret.

- To nam se pokazuje kao stalni problem, mi igramo jednu igru kada je 5:5, a sasvim drugu kada vodimo četiri razlike. Uzimamo šuteve koje nipošto ne smijemo, razbacamo se, ne ide tako... - ljut je bio Smodlaka.

Kako i ne bi. Imala je njegova momčad u rukama pobjedu, šansu da nanese Bresciji prvi poraz u sezoni, ali su to propustili.

Počelo je visokim presingom talijanske momčadi na kojega su jadranaši dobro odgovorili. Prvo je Dužević izborio peterac kojeg je realizirao Marinić-Kragić, a onda je Šetka odlično pronašao slobodnog Bukića koji je idealno proigrao Dobuda, ovaj je zabio za 2:1. Izjednačila je Brescija na 2:2 još jednim golom Luonga, ali onda su domaći iskoristili dva puta igrača više, Šetka i Čagalj za 4:2.

Jadran je nastavio dobar tempo u napadu, zabili su Harkov, Marinić-Kragić dva puta... No, i gosti su se raspucali, dolazili su na minus jedan, a Jadran bi se od

mah vraćao na dva gola prednosti. Potom kontra Butića i gol Duževića i Jadran je pobjegao na velikih 9:5. Do kraja četvrtine Brescija je ipak zabila dva gola u nizu i vratila se na za njih podnošljiva dva gola minusa.

Potom su Talijani s još dva gola u nizu otvorili treću četvrtinu i vratili sasvim utakmicu u egal izjednačivši na 9:9, da bi golom Lazića s igračem više i poveli 10:9. Bio je to već ogroman niz od šest pogodaka, a na sedam ga je u kontri produžio Alesiani za 9:11. Jadran u napadu kao da se ugasio, a dvije su četvrtine bili puni samopouzdanja. "Oživio" ih je Dužević, izborio isključenje, a onda i realizirao igrača više za 10:11. Ostalo je na tome, s još dva gola treću je četvrtinu Brescija dobila 6:1 i otišla na velikih 13:10.

Nada se vratila u zadnjoj dionici, golovima Dobuda i Delića Jadran je smanjio na 12:13 četiri minute i 50 sekundi do kraja. Bila je tu i kontra na izjednačenje, suci nisu sudili prekršaj na Šetki, a s druge strane lobom je Presciutti vratio Bresciju na plus dva (12:14). Smanjio je Harkov, a pitanje pobjednika 45 sekundi do kraja golom za 13:15 riješio Renzuto. Opet je Jadran bio blizu, ali ostao bez bodova.