Tenis2:1 u setovima

Prvi ATP Challenger Split Open otišao u ruke Blaža Role: Slovenac je u finalu bio bolji od svog imenjaka i sunarodnjaka Kavčića

Piše PSD
11. travnja 2021. - 15:21

U borbi dvaju slovenskih Blaža za trofej na ATP Challengeru Split Open, pobjedu je odnio mlađi, Rola, koji je preko prijatelja Kavčiča došao do petog naslova karijere. Usprkos oblačnim, vjetrovitim i prohladnim uvjetima uz laganu kišu u završnici, dečki su odradili kvalitetno finale.

Na Središnjem terenu TC Firule šesti nositelj Rola do trijumfa je stigao rezultatom 2:6, 6:3, 6:2 za dva sata i 16 minuta igre. Kavčič je prvi set odradio besprijekorno, no kad se u pauzi između setova Rola vratio s "toilet breaka" zaigrao je puno odlučnije i agresivnije. Odmah se odvojio na 3:0 i tu prednost sačuvao do kraja seta, da bi u završnu dionicu ušao s "breakom". Kavčič se sve teže nosio s njegovim udarcima, pa mu je Rola još jednom oduzeo servis za vodstvo 5:2, no tu nije...

20. travanj 2024 00:52