TenisWta stuttgart

Najbolja hrvatska tenisača propustila veliku priliku: protiv prve igračice svijeta imala 5:1 u odlučujućem setu i nije izdržala do kraja

26. travnja 2019. - 20:26
2019-02-03T142741Z_1337043528_RC172D3AB310_RTRMADP_3_TENNIS-STPETERSBURG

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić u petak je bila na pragu najveće pobjede u karijeri, nakon što je u četvrtfinalu WTA Premier turnira u Stuttgartu vodila sa 5-1 u trećem setu dvoboja protiv prve igračice svijeta Naomi Osake, ali je na kraju Japanka slavila sa 6-3, 4-6, 7-6 (4) i plasirala se u polufinale nakon dva sata i 18 minuta borbe.

Do završnice drugog seta pobjednica posljednja dva Grand Slam turnira je bila vrlo precizna i Vekić je teško dolazila do prilike napraviti nešto više protiv servisa Osake. Međutim, u desetom gemu druge dionice Japanka je zaredala sa pogreškama i kumovala 'breaku' kojim je naša tenisačica izborila treći set.

Osaka je nastavila griješiti i na početku odlučujuće dionice, što je Vekić iskoristila te izgradila uvjerljivu, činilo se i ...

19. travanj 2024 17:26