Tenisizgubio u tri seta

Marin Čilić poražen u 1. kolu ATP turnira u Monte Carlu: bolji od Hrvata bio je David Goffin

11. travnja 2021. - 15:36

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira iz serije "masters 1000" u Monte Carlu, uspješniji od njega je u 1. kolu bio Belgijanac David Goffin sa 6-4, 3-6, 6-0 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Bio je ovo deveti međusobni susret Čilića i Goffina i peta pobjeda belgijskog igrača.

Čilića je poraza koštala vrlo loša igra na drugom servisu, osvojio je samo 34 posto poena na svom drugom početnom udarcu, 18 od 53, a napravio je i čak 10 dvostrukih servis pogrešaka. Stoga i ne čudi kako je bio suočen sa čak 18 "break-lopti" od kojih šest nije uspio spasiti.

Naš je igrač dobro započeo dvoboj, poveo sa 3-0, no potom je osvojio samo jedan od sljedećih sedam gemova pa je Goffin dobio prvi set sa 6-4. U drugom je setu Čilić uspio spasiti devet...

18. travanj 2024 21:02