TenisGRAND SLAM

Izborila polufinale i ušla u povijest: prva Britanka nakon 39 godina u završnom kvartetu Wimbledona, Halep ostala bez 'jedinice'

11. srpnja 2017. - 22:52
2017-07-11T174236Z_1573914528_RC1A53930320_RTRMADP_3_TENNIS-WIMBLEDON.JPG

Britanska tenisačica Johanna Konta izborila je plasman u polufinale Wimbledona nakon što je u susretu četvrtfinala pobijedila Rumunjku Simonu Halep 6-7 (2), 7-6 (5), 6-4.

Konta je tako postala prva britanska tenisačica u polufinalu Wimbledona nakon 39 godina. Posljednja kojoj je to uspjelo bila je Virginia Wade 1978. godine.

Britanka je do najboljeg rezultata u Wimbledonu stigla nakon dva sata i 40 minuta i tri neizvjesna seta. U prvom je imala 'break' zaostatka, ali je u završnici seta uspjela vratiti izgubljeni servis i odvesti set u trinaestu igru koja je pripala Rumunjki.

U drugom setu odluka je ponovo pala u trinaestoj igri, koja je ovoga puta pripala Britanki. U trećem, odlučujućem setu odluka je pala u petom gemu u kojem je Konta načinila break i potom prednost sačuvala...

02. svibanj 2024 05:11