Strani nogometteško do bodova

Prva pobjeda Gane: prosuli veliku prednost, preživjeli nalete Koreanac i stigli do slavlja

28. studenog 2022. - 16:31

U susretu 2. kola skupine H Svjetskog nogometnog prvenstva Gana je na stadionu Education City svladala Južnu Koreju sa 3-2 (2-0).

Strijelci za Ganu u prvom poluvremenu bili su Mohammed Salisu (24) i Mohammed Kudus (34), Gue-Sung Cho (58, 61) je s dva gola u tri minute poravnao na 2-2 da bi Kudus (68) svojim drugim golom ipak osigurao slavlje svojoj reprezentaciji.

Iako je Južna Koreja bila uvjerljivo bolji suparnik u prvih 20-ak minuta, nije uspjela tu svoju terensku nadmoć i materijalizirati. Usprkos što se igralo gotovo isključivo na polovici terena koja je pripadala Gani te su Korejci u tom uvodnom dijelu susreta izveli čak sedam udaraca iz kuta, nije viđen niti jedan udarac u okvir gola.

Gana je povela iz kontroverzne situacije u 24. minuti. Jordan Ayew ubacio je loptu u...

25. travanj 2024 09:34