Strani nogometturska superliga

Nenad Bjelica uništio Andreu Pirla, druga i to uvjerljiva pobjeda Trabzona

Piše Goran Čičin-Mašansker/ SN
22. svibnja 2023. - 23:15

Večeras je odigrana utakmica 35. kola turskog nogometnog prvenstva u kojoj je Trabzonspor hrvatskog trenera Nenada Bjelice ugostio Karagumruk kojeg vodi legendarni Talijan Andrea Pirlo.

U sudaru dvojice bivših ‘fantasista‘ Bjeličina je momčad ostvarila uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1 i tako skočila na šesto mjesto Superlige s 51 osvojenim bodom.

Bivšem strategu Dinama i Osijeka bila je ovo peta utakmica na klupi kluba iz Trabzona, sad ima učinak od dvije pobjede i tri poraza uz gol-razliku 9:10.

Marc Bartra doveo je Trabzonspor u vodstvo već u 8. minuti, no gosti su ubrzo izjednačili, u 14. minuti strijelac je bio Mbaye Diagne.

Domaćin je ponovno poveo u 20. minuti autogolom Batuhana Sena, a u 35. minuti na 3:1 povisio je Trezeguet fantastičnim pogotkom