Strani nogometpresudio detalj

Londonski derbi pripao Tottenhamu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca: Mount jedini promašio i eliminirao Chelsea iz Liga kupa

29. rujna 2020. - 22:56

Nogometaši Tottenhama izborili su plasman u četvrtfinale Liga kupa nakon što su u susretu osmine finala poslije izvođenja jedanaesteraca pobijedili Chelse sa 5-4. Nakon 90 minuta susret je završio 1-1.

"Bluesi" su poveli u 19. minuti pogotkom Nijemca Tima Wernera udarcem s ruba kaznenog prostora. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Chelsea otkako je ovoga ljeta stigao iz RB Leipziga.

Tottenham je mogao izjednačiti u 50. minuti kada se Sergio Reguilon našao u situaciji jedan na jedan s golmanom, no Edouard Mendy je obranio njegov udarac.

Ipak, Spursi su u 84. minuti uspjeli izjednačiti, a zabio je Argentinac Erik Lamela. Do kraja susreta više nije bilo golova, nije bilo niti produžetaka, već je pitanje pobjednika razriješeno odmah udarcima s bijele točke.