Ticker 1

Prijelomna vijest

Ticker 2

Strani nogometSrušio PSG

Impresivan skor mladog norveškog napadača: dvadeset milijuna eura, koliko je Borussia platila za Haalanda, sada se čine kao sitnica

Piše Toni Bilić
19. veljače 2020. - 07:43

Nevjerojatno 'čudo od djeteta' Erling Braut Haaland nastavio je 'trpati' mreže protivnika, 19-godišnji Norvežanin sa svoja dva gola je srušio i PSG.

Mladi napadač, koji je u siječnju stigao u Borussiju Dormtund iz Red Bull Salzburga, zabio je dva gola u pobjedi 2:1 nad momčadi punom zvijezda iz Pariza, te sada ima zaista impresivan skor od jedanaest golova u sedam nastupa za Borussiju.

U Ligi prvaka je ove sezone zabio ukupno deset golova, jer osam ih je postigao u dresu Red Bulla. Dvadeset milijuna eura, koliko je klub iz Dortmunda platio za Haalanda, sada se čine kao sitnica.

Haaland je svoj prvi sinoćnji gol zabio u 69. minuti. Nakon što su domaćini cijelu utakmicu bili bolji, ali nedovoljno konkretni u napadu, napokon su poveli kada je Hakimi pucao, a lopta se od bloka odbila do Norvežanina koji je pokazao sjajan 'nos' za gol i svladao Keylora Navasa.

Samo šest minuta trajalo je (prvo) vodstvo Borussije, jer u 75. je Mbappe nezadrživo prošao po desnoj strani, dao oštru loptu u sredinu, a tamo je Neymar pogodio za izjednačenje. Međutim, samo tri minute poslije Haaland je sjajnim golom vratio vodstvo 'žuto-crnima'.

Primio je loptu na lijevoj strani šesnaesterca, snažno opalio lijevom nogom po golu i probušio Navasa za oduševljenje na Signal Iduna Parku i pobjedu Borussije. PSG-u tako prijeti da i četvrtu sezonu zaredom ispadne već u osmini finala Lige prvaka, no odluka će pasti na Parku prinčeva 11. ožujka.