Francuzi uvjerljivi na otvaranju, iako su gubili, pobjeda nije došla u pitanje

22. studenog 2022. - 22:06

Nogometaši Francuske, aktualni svjetski prvaci, otvorili su SP kojem je domaćin Katar, pobjedom protiv Australije 4-1 (2-1) u ogledu prvog kola skupine D.

Australija je šokirala svjetskog prvaka pogotkom Goodwina u devetoj minuti. No, mnogo bolja Francuska nije dopustila da suparnik dugo vremena uživa u vodstvu, već je do kraja prvog dijela okrenula rezultat. Strijelci su bili Rabiot u 27. te Giroud u 32. minuti, a u nastavku utakmice Francuzi su nastavili dominirati te su postigli nova dva gola. Mbappe je bio strijelac u 68., a još jednom Giroud u 71. minuti.

Svjetski prvaci Francuzi su tako dominantno započeli obranu naslova, unatoč brojnim izostancima i ranom vodstvu Australaca.

Australci su šokirali svjetske prvake u 9. minuti kada je Leckie prošao Lucas Hernandeza i nabacio...

23. svibanj 2024 18:31