Strani nogometkvalifikacije za SP

Belgija i Francuska osigurali plasman u Katar, Nizozemci propustili veliku priliku

13. studenog 2021. - 23:06

Nogometaši Belgije i Francuske osigurali su plasman na Svjetsko prvenstvo 2022, te se tako pridružili domaćinu Kataru, Brazilu, Njemačkoj i Danskoj, dok je Nizozemska propustila veliku priliku za odlazak u Katar.

Nizozemska je do osiguranja SP mogla stići pobjedom u Crnoj Gori, a činilo se da će to i uspjeti jer su golovima Memphisa Depaya (25pen, 54) vodili do 82. minute, kada je Ilija Vukotić smanjio, a samo četiri minute kasnije Nikola Vujnović je poravnao na 2-2. Crnogorci su tako napravili veliko iznenađenje, a Oranje su i dalje prvi, no eventualnim porazom u dvoboju s Norveškom doma mogu ostati i bez drugoga mjesta.

Norveški nogometaši napravili su veliki kiks u kvalifikacijama za SP 2022 odigravši u Oslu samo 0-0 protiv slabašne Latvije, te su posve ugrozili...

27. svibanj 2024 14:21