Ostalosp u veslanju

Veloluške sestre Jurković šeste u velikom finalu: ‘Skidamo kapu ovim curama, ali za par godina su naše!‘

24. rujna 2022. - 15:14

U finalnoj utrci dvojca bez kormilara na Svjetskom veslačkom prvenstvu u češkim Račicama sestre Ivana i Josipa Jurković zauzele su šesto mjesto s vremenom 7:18.87 minuta, što je povijesni uspjeh za hrvatsko veslanje u ženskoj konkurenciji.

Velolučanke su veliki uspjeh postigli plasmanom u finale, njihovo prvo seniorsko na velikim natjecanjima, ali dalje od pšestog

Posada Novog Zelanda osvojila je zlatnu medalju (7:03.76), posada Nizozemske srebrnu (7:06.02), dok je brončana bila posada Sjedinjenih Američkih Država (7:08.03)

- Završile smo naše prvo veliko seniorsko finale i ovo je bila jako dobra lekcija za dalje. Utrka je prošla jako dobro, dali smo stvarno sve od sebe. Skidamo kapu ovim curama, ali za par godina su naše! Ako ne dogodine, onda ćemo im do Pariza...

26. lipanj 2024 01:04