Ostaloobjedinila sve

Nizozemka Van Vleuten nakon svjetskog osvojila i europski naslov: i to joj je prvi na Starom kontinentu u karijeri

27. kolovoza 2020. - 17:57

Aktualna svjetska prvakinja u cestovnoj vožnji, Nizozemka Annemiek van Vleuten osvojila je i naslov europske prvakinje u cestovnoj vožnji na EP-u u francuskom Plouayju.

Van Vleuten je 109.2 km dugačku utrku prošla za dva sata i 50:46 minuta, pobijedivši ispred Talijanke Longo Borgini s istim rezultatom. Treće mjesto je osvojila Poljakinja Katarzyna Niewiadoma sa šest sekundi zaostatka.

Za 37-godišnju Nizozemku bila je to 72. pobjeda u karijeri, a zanimljivo prva na europskim prvenstvima nakon što je na svjetskim prvenstvima osvojila pet medalja pri čemu i tri zlata.

U četvrtak je održana i utrka biciklista do 23 godine, a slavio je Norvežanin Jonas Iversby Hvideberg koji je 136.5 km prošao za 3:11:17 sata.

Drugo mjesto je osvojio Danac Anthon Charmig koji je ciljem...

10. svibanj 2024 14:16