Ostalopeta utrka sezone

Aktualni svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Miamija

7. svibnja 2023. - 23:37

Aktualni svjetski prvak Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu pobjednik je Velike nagrade Miamija, pete utrke sezone Formule 1, premda je startao s devete pozicije.

Dominacija bolida Red Bulla nastavila se i u Miamiju. U petoj utrci sezone piloti Red Bulla ostvarili su i petu pobjedu.

Za aktualnog svjetskog prvaka i vodećeg u ukupnom poretku bila je to treća pobjeda ove sezone, dok je njegov momčadski kolega Meksikanac Sergio Perez slavio na preostale dvije utrke.

Verstappen je do svoje 38. pobjede u karijeri stigao nakon što je startao s devete pozicije. Drugi je bio Perez sa 5.38 sekundi zaostatka, dok je treće mjesto osvojio Španjolac Fernando Alonso u Aston Martinu sa 26.3 sekunde zaostatka. Četvrti je bio Britanac George Russell u Mercedesu (+33.2), peti je...

14. lipanj 2024 20:47