Košarkasjajni amerikanac

Shorter je odigrao savršeno poluvrijeme, imao je i neočekivanog pomagača, a u Zadru bi se trebali malo zamisliti

Piše Frane Vulas
24. studenog 2023. - 21:17

Shorter je odigrao gotovo pa savršeno prvo poluvrijeme i povukao Split prema pobjedi. Iskusni Amerikanac u prvih je 20 minuta zabio 17 poena bez promašaja, trice je šutirao 4/4, za dva 2/2 i 1/1 slobodna bacanja. Tome je dodao i sedam skokova te četiri asistencije. Prije velikog odmora prvi put su ‘žuti‘ imali dvoznamenkastu prednost, bilo je 45:34. S druge strane odličan je bio mladi igrač Zadra na posudbi u Zaboku Sikirić. Već u prvom dijelu zabio je 15 poena, uz također stopostotan šut za tricu 3/3.

Imali su ‘žuti‘ dosta problema u organizaciji igre. Trener Rimac nije mogao računati na bolesnog Kalajžića, Perkovića, vidljivo nije skroz spreman bio Gnjidić, a onda je isti igrač već u 24. minuti napravio četvrtu osobnu pogrešku. No, i gosti su imali mnogo izostanaka, nisu igrali Rebić, Črnjević, Owens... U drugom poluvremenu bio je to sličan susret, svaki put kad bi se Zabok približio ponovno je Shorter vukao konce.

Tricom njegovog najboljeg pomagača, jako dobrog Perkušića pa polaganjem Shortera otišao je Split sedam i pol minuta prije kraja na nedostižnih 71:55. Shorter je susret završio s double double učinkom od 32 poena, 11 skokova i 7 asistencija. Sikirić za kojeg nije bilo dovoljno minuta u Zadru se zaustavio na 26 poena (trice 4/4), a Cinac na double double učinku od 22 poena i 12 skokova. Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-2, a Zabok na skoru 3-7.

U nedjelju su košarkaši Splita gosti Mornar-Barskog zlata u regionalnoj Admiral Bet ABA ligi (19 sati).

Split – Zabok 87:72

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 200. Utakmica 10. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Split – Zabok 87:72 (20:20, 25:14, 17:20, 25:18). Suci: Martin Vulić (Zadar), Frane Mjeda (Split) i Josip Modrić (Zadar).

Split: Funderburk (12), Shorter (32), Sullivan (6), Tišma (3), Runjić (8), Klepo, Vuko (3), Perkušić (16), Gnjidić, Dubravčić, Ljubičić (9).

Zabok: Sikirić (26), Neal (11), Damjanić, Cinac (22), Tomić (3), Šustić (3), Antonić, Savić (5), Črnjević, Owens, Cvitanović (2).

10. svibanj 2024 10:26