KošarkaMundobasket

Prvaci svijeta!? Amerikanci ostali bez medalje: Kanada osvojila broncu nakon velike drame i produžetka

Piše HINA
10. rujna 2023. - 13:41

Kanada je osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u košarci nakon što su u nedjelju u utakmici za treće mjesto u Manili poslije produžetaka svladala SAD sa 127-118 (34-25, 24-31, 33-26, 20-29, 16-7). Utakmica je bila dosta izjednačena, Kanada je dobila prvu i treću četvrtinu, a SAD drugu i zadnju. No Kanada je potpuno dominirala u produžetku na kraju kojeg je slavila sa 16-7.

Kanađani su imali četiri koša prednosti (111-107) četiri sekunde prije kraja, ali je utakmicu odveo u produžetke Mikal Bridges. On je pogodio jedno slobodno bacanje i namjerno promašio drugo kako bi uzeo odbijenu loptu, a zatim izjednačio. Kelly Olynyk je zatim nije zabio za Kanadu jer se njegova lopta odbila od obruča.

U produžetku Alexander je postigao prvih sedam koševa i Kanađani su brzo poveli (118-111 nakon dvije minute). Kanadu je do pobjede i bronce predvodio Dillon Brooks koji je utakmicu završio s 39 ubačaja i pet asistencija, Shai Gilgeous-Alexander je dodao 31 poen, a RJ Barrett 23 poena i sedam skokova. Kod SAD-a najbolji je bio Anthony Edwards s 24 poena i pet skokova, a Mikal Bridges je ubacio 19 poena i upisao devet skokova.

Za Kanadu je ovo prva medalja sa svjetskog prvenstva ali i prvi put da je na SP poslala momčad sastavljenu isključivo od NBA igrača. Za naslov svjetskog prvaka bore se Njemačka i Srbija.

27. travanj 2024 13:15