Košarkadobra škola

Fantastičnom trećom četvrtinom favorizirana Cedevita Olimpija slomila je do tada i više nego dobar otpor „žutih”

16. listopada 2020. - 22:01

Dvadeset minuta vrlo dobre košarke nije bilo dovoljno Splitu da priredi iznenađenje u Ljubljani. Fantastičnom trećom četvrtinom favorizirana Cedevita Olimpija slomila je do tada i više nego dobar otpor „žutih” i na kraju došla do uvjerljive pobjede u 3. kolu ABA Lige.

Taj treći dio igre domaćinu je pripao rezultatom 39:14. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 42:38, a na kraju treće četvrtine 81:52. Sa šest vezanih poena krenuo je Blažič, nastavio je Perry koji je tijekom cijelog susreta davao ton igri Cedevite Olimpije, onda su se iz daljine raspucali Brown i Jones i – gdje si bio, što si radio. Minus 29. To je ta europska razina košarke s kojom se Splićani ne susreću svaki dan. Momčad Jurice Golemca svakog tjedna igra na puno višoj razini (Eurokup) i bilo je samo pita...

26. travanj 2024 10:45