KošarkaVažna pobjeda

Dramatičan derbi pripao košarkašima Ribola Kaštela, trice Delaša i Klepe slomile Riječane

Piše SPORT SD
23. siječnja 2023. - 09:20

Prvoligaški derbi premijerligaške kvalitete pripao je igračima Ribole Kaštela koji su u dvorani na Sokolani u Kaštel Sućurcu svladali riječki Kvarner 2010 rezultatom 80:75.

Bila je to sjajna i rezultatski neizvjesna utakmica, a gledatelji, koji su lijepo ispunili tribinu kaštelanske dvorane, mogli su uživati u kvalitetnim potezima raspoloženih protivnika. Riječani su dobili prvu dionicu sa 16:19, da bi igrači Damira Rančića na veliki odmor odnijeli pet poena viška (42:37). U posljednjih deset minuta Ribola je ušla s plus osam, ali gosti sredinom te zadnje četvrtine serijom 6:0 uspijevaju izjednačiti na 65:65. Krenuo je pravi košarkaški triler u kojemu su ključne trice za pobjedu domaćeg sastava postigli Ante Delaš i nešto kasnije Antonio Klepo.