Cibona porazom u Baru od fenjeraša ugrozila svoj ostanak u ABA ligi

Piše HINA
5. veljače 2024. - 23:45

Cibona je izgubila u Baru od dosadašnjeg "fenjeraša" Mornara sa 85-88.

Bila je to važna utakmica "vukova" koji su se pobjedom mogli približiti ostanku u ABA ligi. Međutim, gubitkom bodova ugrozili su svoj ostanak u regionalnoj ligi.

Bio je to susret u kojem je Cibona u drugom poluvremenu gubila sa 13 razlike (25-38), a na ulazu u zadnju dionicu s devet koševa zaostatka (59-68). Međutim, sjajnom serijom 16-4 stigla je do vodstvo 75-72. Dvije minute i 46 sekundi prije kraja Cibona je vodila s pet razlike (81-76) i potom neobjašnjivo stala.

Mornar je serijom 10-0 okrenuo rezultat i 20 sekundi prije kraja poveo sa 86-81. U posljednjim sekundama domaćin je sačuvao vodstvo za konačnih 88-85 i četvrtu pobjedu sezone.

Zadar je šesti na ljestvici (10-8), Split je sedmi (9-10), Cibona je na 11. mjestu (6-13), a posljednje, 14. mjesto sada drži Krka (4-14).

27. travanj 2024 10:44