Hajduknema dileme

Marijo Strahonja detaljno objasnio zbog čega je penal na Petkoviću: ‘To je ključni moment, ne pad igrača Dinama‘

Piše Sport SD
23. listopada 2022. - 22:08

Najveći hrvatski derbi u petak su na Poljudu odigrali Hajduk Dinamo. Bijeli su dominirali prvim poluvremenom i došli do vodstva u 27. minuti kada je nečuvan u petercu ostao Marko Livaja.

Konačnih 1:1 postavio je Bruno Petković s bijele točke u 72. minuti. Upravo je o tome jedanaestercu bilo najviše riječi u raspravama koje su uslijedile nakon derbija.

Povelo se pitanje je li se VAR trebao uključiti i je li to uopće bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Sudački ekspert Marijo Strahonja ovako je prokomentirao:

- Imao je kontrolu nad utakmicu, nije to bilo loše suđenje s obzirom na to da se radi o najvećem hrvatskom derbiju.

- U duelu Livaje i Šutala sve je bilo čisto, dogodila se tiha provjera i ispravno je dosuđeno.

- Kod duela Eleza i Perića bilo je elemenata za ka...

26. travanj 2024 13:44