Domaći nogometcrveni slave

RNK Split pobjedom nad Neretvom proslavio 110. rođendan, jubilej obilježen vatrometom, bakljadom, milenijskom fotografijom...

Piše Frane Vulas
16. travnja 2022. - 21:21

Split je proslavio 110. rođendan i pobjedu nad Neretvom za povratak u borbu za vrh i ostanak u utrci za proboj u drugu ligu. U okršaju dva bivša prvoligaša pred petstotinjak gledatelja na Parku mladeži u 2:1 zasluženom slavlju „crvenih” pogotke su za Split zabili Dario Barada već u 5. i mladi Nikola Radan u 79. minuti, dok je za goste koji su također imali izglednih prilika smanjio Bruno Jelavić četiri minute prije kraja čime je režirao dramatičnu završnicu susreta.

Igralo se po izrazito teškim, gotovo pa nemogućim uvjetima, po iznimno jakom vjetru koji je onemogućavao igru, stvarao (ne)prilike pred oba gola.

Zbog toga se dogodio cijeli niz neuobičajenih situacija. Izdvojit ćemo onu iz 13. minute kada je Petar Raguž izravno iz kornera uz pomoć vjetra gotovo...

02. lipanj 2024 16:00