Kvalifikacije za Euro U-21: Hrvatska startala pobjedom nad Azerbajdžanom

Piše Ivan Renić
2. rujna 2021. - 21:00

„Mali vatreni“ furiozno su otvorili kvalifikacije za Europsko prvenstvo pobijedivši Azerbajdžan u Velikoj Gorici s 2:0. Izbornik Igor Bišćan u početnu postavu uvrstio je dva hajdukovca, Stipu Biuka i Davida Čolinu, dok su na klupi ostali Marin Ljubičić i Ivan Dolček. Zbog problema s ozljedama ranije su već otpali Vušković, Baturina, Stanišić, Pašalić i Bulat.

Susret je od samog početka bio „jednosmjerna ulica“. Naši su dominirali od prve minute, a do vodstva su mogli već u sedmoj kada je Antonio Marin zatresao gredu. Međutim, na prvi pogodak svejedno nije trebalo čekati dugo. Luka Sučić pucao je u 10. minuti iz slobodnog udarca s 20-ak metara, lopta je dotaknula nekoga od gostiju i promijenila smjer prevarivši vratara Mehbalijeva.