Domaći nogometLiga prvaka

Juventus slavio u Donjecku i izbacio Chelsea, prošli i Celtic te Galatasaray

5. prosinca 2012. - 23:51
Večeras smo doznali i posljednja tri putnika u osminu finala nogometne Lige prvaka - to su Juventus, Celtic i Galatasaray, dok se aktualni europski prvak Chelsea oprostio od obrane naslova. "Bluesi" su tako postali prvi klub u povijesti elitnog nogometnog natjecanja "Starog kontinenta" koji je nakon osvojenog naslova u idućoj sezoni ispao već u skupini.

Najviše pažnje izazvala je utakmica u Donjecku gdje je Juventus pobijedio Šahtar 1:0 autogolom Kuchera u 56. minuti i osvojio prvo mjesto u skupini. Šahtar usprkos porazu ide dalje, no Ukrajinci su propustili veliku priliku osvojiti prvu poziciju, a za to im je trebao tek bod. Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta za Šahtar, dok je Eduardo da Silva zamijenjen u poluvremenu.

Ovakvim raspletom najviše je izgubio Chelsea kojem je za...
03. srpanj 2024 08:59