Zbog mirnog prosvjeda mještana Zatona i Rasline koji se proteklog vikenda održao na Šibenskom mostu, a koji je okupio oko 300 ljudi, predsjednik Mjesnog odbora Zaton, Boris Dukić, “zaradio” je prijavu.
- Eto stigla je i prijava za mirno okupljanje Zatona i Rasline na mostu 28. 1. 2024. Zašto baš meni!? Ne znam. Ali nije mi krivo jer sam sa ovim istim ljudima iz Zatona i Rasline bio na ovom istom mostu i u rujnu 1991. Sad su nam se još pridružila i naša dica. Te daleke 1991. smo pobjedu izvojevali, a ova sadašnja će vjerojatno ostati na ovoj prijavi. Očito nam je tadašnji “protivnik” bio lakši – napisao je Dukić na svojoj Facebook stranici.
Podsjetimo kako su mještani tih dvaju mjesta nadomak Šibenika prosvjedovali zbog prometnog rješenja iza kojeg stoje Hrvatske ceste (HC). Umjesto rotora, kojeg su mještani zahtijevali, investitor, u ovom slučaju Hrvatske ceste se na ionako opasnom dijelu Jadranske magistrale odlučio tek na rekonstrukciju postojećeg križanja, za kojeg Zatonjani i Raslinjani smatraju da bi moglo postati nova, crna točka Jadranske magistrale.
Upit o prometnom rješenju koji je na noge podigao mještane poslali smo i Hrvatskim cestama. Evo odgovora koji je pristigao na adresu redakcije:
“Prometno rješenje i tip raskrižja prilikom izrade projektne dokumentacije za rekonstrukciju predmetnog raskrižja nije odabran nasumično, već je izvršena stručna analiza od strane ovlaštene projektantske kuće, te je shodno rezultatima i odabrano optimalno rješenje klasičnog četverokrakog raskrižja (sa trakama za lijevo skretanje, te trakama za ubrzanje i usporenje prilikom isključivanja/uključivanja u glavni prometni tok na državnoj cesti), na temelju čega je u prethodnom razdoblju izrađena kompletna projektna dokumentacija, ishođena važeća građevinska dozvola i u konačnici proveden postupak javne nabave i ugovoreni predmetni radove rekonstrukcije” stoji u odgovoru Hrvatskih cesta.
S obzirom na činjenicu da su radovi na novom skretanju već počeli, teško je očekivati da će se zahtjevi mještana u konačnici ispuniti.