StoryEditorOCM
ForumINTERNACIONALNI PAR

Vrelu Keniju zamijenili su hrvatskim selom sa samo 19 stanovnika: ‘Došli smo na medeni mjesec, a nakon samo tri mjeseca smo otvorili firmu‘

Piše PSD
17. siječnja 2022. - 16:36

Nizozemac Chiel suprugu Kenijku je upoznao dok je živio u njezinoj zemlji, a na medeni mjesec su se uputili u Hrvatsku. Kada je ovaj internacionalni par ugledao ljepote Lijepe naše odlučili su tu ostati. Preselili su se u Liku u selo sa samo 19 stanovnika i tamo osnovali obitelj. 

- Planirali smo otići na medeni mjesec u Europu i onda se preseliti u Južnu Ameriku, ali ona nije dobila vizu, pa smo morali izabrati drugu destinaciju. Zahvaljujući Schengenu, mogli smo doći u Hrvatsku. Došli smo s ruksacima. Nakon tri mjeseca osnovali smo tvrtku i dobili prvog sina, rekao je Chiel von der Voort, Nizozemac u Hrvatskoj za RTL, a njegova supruga Catherine dodaje kako je Hrvatska imala ono nešto posebno. 

- Ja se, kao Afrikanka, ovdje susrećem s pozitivnom diskriminacijom. Ponekad, kada odemo s djecom u dućan, nepoznati ljudi kupe djeci čokoladicu. Takvo što nisam doživjela nigdje drugdje, kazala je Catherine von der Voort.

- Pričam hrvatski. Počeo sam učiti kad sam došao, kazao je Chiel, a Catherine je samo dodala kako je njezin hrvatski još uvijek u razvoju. 

- Da budem iskrena, nisam se naviknula na hladnoću i snijeg. Kada sam tek došla, nosila sam tri jakne. Što se tiče djece, dobro su prihvaćeni, odlično, mislim da je ovdje ljudima to baš interesantno, rekla je Catherine.

- Nadam se da ćemo napraviti malu repopulaciju jer je na ovom području jako malo stanovnika. To je jedna od naših vizija, da razvijamo nešto i nadamo se, da ćemo privući više ljudi ovdje. Radimo na hrvatskoj demografiji. Netko to mora učiniti, a Hrvatska je jako lijepa zemlja. Želimo podijeliti ljepote ove zemlje s ostatkom svijeta, izjavio je Chiel koji tvrdi kako sa svojom obitelji u Hrvatskoj živi život o kojem je sanjao.

18. travanj 2024 20:44