"(Ne)jasna i prisutna opasnost – terorizam, mediji i tehnologija)" odnosno „(UN)CLEAR AND PRESENT DANGER – TERRORISM, MEDIA AND TECHNOLOGY“ tema je dvodnevne međunarodne znanstvene konferencije 12. Dubrovački medijski dani (DMD) koja je danas poslijepodne počela u Kampusu dubrovačkog Sveučilišta.
Na konferenciji koja se održava u organizaciji Odjela za komunikologiju Sveučilišta u Dubrovniku izlažu stručnjaci i znanstvenici iz Hrvatske i inozemstva. Predsjednik organizacijskog odbora je prof. dr. sc. Mato Brautović o konferenciji koju je i otvorio za nju kaže:- Tema je i više nego aktualna i siguran sam kako će biti vrlo zanimljivo čuti analize nastavnika i znanstvenika iz različitih država i kontinenata.
Dr. sc. Brigitte Nacos s Columbia University (SAD) je održala prvo predavanje i prezentaciju na temu “Od tiska do online terorističke komunikacije: isti ciljevi, različite tehnologije i različiti rezultati“. Od ostalih će izlagača na 12. medijskim danima glavni predavači, kako se očekuje, biti prof. dr. sc. Fathali M. Moghaddam sa Sveučilišta Georgetown (SAD) koji će izlagati na temu psiholoških analiza terorističkih prijetnji demokraciji, dok će već redoviti sudionik ove manifestacije, dr. sc. Marko Milosavljevič sa Sveučilišta u Ljubljani ove godine golvoriti o ključnim pitanjima u nemirnom odnosu između medija i terorizma. Četvrti pozvani predavač je dr. sc. Renauld de la Brosse s švedskog Sveučilišta Linnaeus a njegova najavljena tema jest „Terorizam, mediji i informacije u kontekstu demokratske tranzicije – slučaj Tunisa“.
Konferenciji nazoči i prof Vlatko Cvrtila koji će s Marijom Slijepčević izlagati o Migracijama, terorizmu i rizicima.
Kao i ranijih godina, studenti Odjela za komunikologiju i ove će godine sva izlaganja prenositi posredstvom društvenih mreža. Valja podsjetiti kako su dosadašnje teme Dubrovačkih medijskih dana bile: „Umjetna inteligencija, roboti i mediji“ (2015.), „Budućnost novinarstva“ (2014.), „Mediji i ekonomska kriza“ (2013.), „Ekonomski, politički i komunikološki aspekti društvenih medija“ (2012.), „Građanski aktivizam, terorizam i medijacija sigurnost“ (2011.), „Nove tehnologije, internet i komuniciranje“ (2010.), „Obrazovanje novinara i djelatnika u OSJ“ (2009.), „Etika u odnosima s javnošću“ (2008.), „Uloga odnosa s javnošću u kreiranju javnog mnijenja“ (2007.), „EU pravila i naša reanost“ (2006.) i „Mediji i demokracija“ (2005.).
StoryEditorOCM
Hrvatska i svijetPOČELI 12.DUBROVAČKI MEDIJSKI DANI
Studenti o terorizmu, medijima i suvremenim tehnologijama
28. listopada 2016. - 21:02