VaterpoloDOMAĆE PRVENSTVO

Plivalo se i prašilo, KPK uvjerljivom pobjedom kod kuće ostvario svoj najbolji plasman nakon povratka među prvoligaše!

13. svibnja 2024. - 21:00
Davor Skokandić, vratar KPK i kapetan slavi jer su njegovi suigrači uspješno zaključili napad, te pogodili mrežu Zadra 1952.Tonči Vlašić/

UKUPNO 26:21 ZA KPK

KPK – Zadar 1952. 14:8

KORČULA Bazen Gojko Arneri. Gledatelja 150. Suci: Ivan Matijević i Filip Tošić., Opunomoćenik: Srđan Dragojević.

KPK: Davor Skokandić (12 obrana), Ante Radovanović, Vinko Radovanović, Ante Jerković, Vlaho Pavlić (2), Vid Borovina (1), Luka Vukić (3), Luka Bjelopera (2), Petar Tedeschi (3), Duje Bissako, Marko Filippi, Marin Borovčić Kurir (2), Ivo Bego (1). Trener: Marjan Kosović, pomoćnik: Damir Stipanović.

ZADAR 1952: Roko Lazić (6 obrana), Ante Donđivić (1), Antonio Čolak, Roko Bašić, Slavko Ćalić (2), Marin Jovančević, Luka Donđivić, Domagoj Butić (3), Petar Eškinja (1), Roko Jurišić (1), Milan Miskolczi, Livio Antić. Trener: Goran Jovančević.

Igrač više: KPK 6/13, Zadar 1952. 1/3

Peterci: KPK 1/1, Zadar 1952. 1/1

Četvrtine: 3:2, 2:2, 5:2, 4:2

Prva utakmica, Zadar: Zadar 1952. - KPK 13:12

Plivalo se, i prašilo, bilo je svega, a sve iz razloga što su oba sastava gorjela od želje da sezonu zaključe pobjedom i osvajanjem sedmog mjesta. Rezultat? Zadar 1952. je na Korčulu doputovao s pogotkom prednosti, koju je domaćin nadmašio u nastavku uzvratne utakmice, i to debelo, te je ostvario svoj najveći uspjeh od povratka u najveći rang.

Pamti KPK jedno deveto mjesto, te dva puta osmo. Zoran Mustur je potpisao prvo osmo mjesto, prvi nastup u doigravanju za prvaka, tad mu je pomoćnik bio Marjan Kosović, koji je bio trener kad je KPK drugi put bio osmi, a sad je s pomoćnikom Damirom Stipanovićem sedmi.

Plivalo se i prašilo na Korčuli u ogledu KPK i Zadra 1952.

Tonči Vlašić

Gost je u vodi Bazena ‘Gojko Arneri‘ prvi pogodio, i to je imao vodstvo 2:0, dakle, tri pogotka viška, ali nakon toga počeo je pogađati i domaćin. Od samog početka previše grešaka, prekršaja u napadu, nervoze u vodi i izvan nje s obje strane... KPK je početkom druge četvrtine vodio 4:2, ali ne predaje se Zadar 1952., koji s dva pogotka za redom opet na početku. Potom kreće nova serija domaćeg sastava, 5:4 je na poluvremenu, a 7:4 sredinom treće. Prvi put je plus 4 za KPK krajem treće (9:5), početkom četvrte prvi put plus 5 (11:6). Serijom 3:0 KPK odlazi na plus 6 (14:8).

Oba trenera su u trećoj četvrtini morala na tribine, prvo Kosović, zatim Goran Jovančević. Malo prije trenera morao je van i kapetan Zadra 1952. Marin Jovančević.

Nisu Ivan Matijević i Filip Tošić imali lagan zadatak, od prve sekunde se skakalo na gotovo svaku njihovu odluku, ali, na kraju, čim se oglasila sirena, stisak ruke u bazenu i izvan njega. Zadar 1952. je čestitao domaćinu.

Kapekaši nakon pobjede 14:8 protiv Zadra 1952., kojom su sezonu 2023./24. zaključili kao sedmi