VaterpoloPRVA ‘B‘ LIGA

Ne iskoristiš peterac za plus dva, igrača više za izjednačenje, i ništa od novih bodova, Lovro Vidosavljević Vučić: ‘Napravili smo previše grešaka‘

5. ožujka 2022. - 16:37

Gusar je poveo protiv POŠK-a 1937. s 11:10 pogotkom Jakova Cvjetkovića 5 minuta i 23 sekunde prije kraja utakmice, potom se obranio, Petar Grbić je zaustavio pokušaj Karla Dragoševića. Krenuo je zatim sastav trenera Lovra Vidosavljevića Vučića u napad, Ivan Jurić je izborio peterac, ali Toni Sambrailo nije uspio prevariti još jednom realizirati najstrožu kaznu. Nikola Andrija Jurić, vratar POŠK 1937., upisao je veliku obranu.

Do kraja utakmice Gusar nije uspio postići novi pogodak, POŠK 1937. je izjednačio četiri minute i 7 sekundi prije kraja, a poveo dvije minute i 8 sekundi. Imao je Gusar igrača više...

Gusar je s pogotkom viška dočekao posljednju četvrtinu (10:9), nanizao je u završnici treće četvrtine tri pogotka, od 7:9 stigao do 10:9. POŠK 1937. je otvorio utakmicu vodstvom 2:0, imao 3:1 te 4:3 na kraju prve četvrtine, Gusar je s dva pogotka u nizu prvi put poveo sredinom druge četvrtine (5:4), vodio sa 6:5 i 7:6. Zatim serija 3:0 POŠK-a, koji je početkom treće imao opet dva pogotka viška (7:9).

Gusar je sezonu otvorio pobjedom 17:13 u Makarskoj protiv Galeba MR, POŠK 1937. je sa 17:0 slavio u Splitu protiv Delfina. Ima sad svih šest bodova na svom kontu. U 3. kolu Gusar je gost Zagreba, a 26. ožujka dočekuje Sisciu.

- Plivački smo se nosili s mladim igračima POŠK-a, juniorima. Uoči utakmice sam naglasio, tko smanji broj grešaka na minimum, taj će pobijediti. Nažalost, mi smo napravili previše grešaka. Imali smo peterac za otići na dva pogotka prednosti, imali smo na kraju igrača više za izjednačenje. Prije toga smo promašili nekoliko zicera. Takav je sport. Ponavljam, napravili smo previše grešaka – istaknuo je trener Gusara Lovro Vidosavljević Vučić.

Prva 'B' liga, 2. kolo: Gusar - POŠK 1937. 11:12