VaterpoloLIGA PRVAKA

Kad se ovo dogodilo sad u Pireju, ne možeš se ne sjetiti što je bilo tamo prije godinu dana. Potop Mađara kod Elvisa Fatovića

9. listopada 2024. - 19:56
Andro Bušlje (plava kapica, Olympiacos) na Final 8 europske LIge prvaka u Beogradu 2023. godineTonči Vlašić/

Peterci su odlučivali u Pireju, Olympiacos je osvojio dva boda, a Primorac iz Kotora jedan. Andro Bušlje je bio jedan od petorice igrača grčkog prvaka, koji su izvodili peterce, te je bio uspješan, i to u petoj seriji. Odluka se odužila, deveta serija je odgovorila na pitanje, tko će biti uspješniji. Konačni rezultat je 20:19.

Prvak Crne Gore je vodio s 1:0, zatim s 7:5 nakon čega je Olympiacos napravio seriju 4:0, te imao još jednom dva pogotka viška - 10:8, ali u zadnjoj četvrtini je opet Primorac  bio u plusu (11:10 i 12:11). Završilo je 12:12, Olympiacos na ulasku u zadnju četvrtinu nije iskoristio igrača više, potom je napad imao Primorac, ali nije uspio uputiti udarac prema golu domaćina...

I kad se ovo dogodilo, vraćamo se godinu dana unatrag. Ne zaboravlja se kako su Jugaši na startu prošle sezone bili gosti Olympiacosa. Vodili su, uvjerljivo u prvom dijelu utakmice, 12:11 u zadnjoj četvrtini, ali je domaćin izjednačio na - 12:12, izborio peterce u kojima je, kao i sad, bio uspješniji. Grčkom prvaku je ovo bila, kao i spomenuta utakmica s Jugom prije godinu dana, prva utakmica u novoj sezoni. Primorac je odigrao dvije u Regionalnoj ligi, dok su lani Jugaši iza sebe imali uspješne kvalifikacije za mjesto u Ligi prvaka...

Olympiacos i Primorac su u skupini ‘D‘ u kojoj su još RN Savona i AstraPool Sabadell. Bušlje i ekipa u 2. kolu, u srijedu, 16. listopada, idu u Španjolsku.

U Barceloni, u prvoj utakmici skupine ‘C‘, Zodiac CNA Barceloneta je s čak 18:7 nadigrala Vasas Plaket. Povratnik Alvaro Granados i Roger Tahull su s po četiri pogotka bili prvi strijelci sastava trenera Elvisa Fatovića, koja je nanizala osam pogodaka nakon što su gosti izjednačili na 1:1. Španjolski prvak nije dozvolio Vasas Plaketu pogodak 13 minuta i 58 sekundi. Toliko je prošlo vremena između prvog i drugog pogotka sastava iz Budimpešte.

- Odlično smo otvorili utakmicu, te je sve bilo riješeno već u prvom poluvremenu - istaknuo je za Dubrovački vjesnik Elvis Fatović.

CN Marseille i Jadran M:Tel iz Herceg Novog su preostala dva sudionika skupine. U 2. kolu, u srijedu, 16. listopada, Zodiac CNA Barceloneta je gost doprvaka Crne Gore, koji je i ove sezone u europskoj Ligi prvaka domaćin u Trebinju.

1. KOLO

Utorak, 8. listopada, skupina ‘A’, Beograd: Novi Beograd - CSA Steaua Bukurešt 11:7, Magdeburg: Waspo 98 Hannover - CSM Oradea 10:11, skupina ‘B’, Budimpešta: Ferencvaros Telekom - Dinamo Tbilisi 16:7, Split: Jadran Split - Radnički Kragujevac 15:13/nakon peteraca.

Poredak, skupina ‘A‘: 1. Novi Beograd 3 boda (11:7), 2. CSM Oradea 3 boda (11:10), 3. WASPO 98 Hannover bez boda (10:11), 4. CSA Steaua Bukurešt bez boda (7:11), skupina ‘B‘: 1. Ferencvaros Telekom 3 boda (16:7), 2. Jadran Split 2 boda (15:13), 3. Radnički 1 bod (13:15), 4. Dinamo Tbilisi bez boda (7:16).

Srijeda, 9. listopada, skupina ‘C’, Barcelona: Zodiac CNA Barceloneta (trener Elvis Fatović) – Vasas Plaket 18:7, Marseille: CN Marseille - Jadran M:tel Herceg Novi 13:11, skupina ‘D’, Pirej: Olympiacos (Andro Bušlje) - Primorac Kotor 20:19/nakon peteraca, Savona: RN Savona - AstralPool Sabadell 10:12.

Poredak, skupina ‘C‘: 1. Zodiac CNA Barceloneta 3 boda (18:7), 2. CN Marseille 3 boda (13:11), 3. Jadran M:tel bez boda (11:13), 4. Vasas Plaket bez boda (7:18), skupina ‘D‘: 1. AstraPool Sabadell 3 boda (12:10), 2. Olympiacos 2 boda (20:19), 3. Primorac Kotor 1 bod (19:20), 4. RN Savona bez boda (10:12).

Nakon šest kola, svatko sa svakim, doma – vanka, po dva najbolja iz svake skupine će izboriti mjesto u TOP 8 (dvije skupine po 4, opet svatko sa svakim, doma – vanka, nakon čega će po dva najbolja na Final 4).

09. listopad 2024 21:48