RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA

OSTALI PRAZNIH RUKU KOD KUĆE PROTIV DRUGOG Dubrovnik ‘uhvatio‘ Dubravu u 53. minuti, ali...

22. veljače 2020. - 18:58
Dubrovnik nije uspio iznenaditi Dubrava, drugoplasirani sastav 24 PAKET Premijer lige, koji je pobjedom u Gospiniom polju 26:22 ostao u igri za prvim mjestom i vodećom Goricom, a ostavio na začelju dubrovačku momčad, koja će u odlučujući dio sezone, Ligu za ostanak, ući praznih ruku. Podsjetnik, u Ligi za ostanak u kojoj će igrati plasirani od petog do desetog mjesta peti ulazi s 5 bodova, šesti sa 4 boda, sedmi s 3, osmi s 2, deveti s bodom, a posljednji, deseti, kreće od nule.

Dubrovnik je poveo u 16. kolu s 2:0 nakon čega su gosti nanizali tri pogotka za prvo vodstvo. Faruk Vražalić je svojim drugim pogotkom izjednačio na 3:3, a Dubrava odgovorila s dva uzastopna pogotka za plus dva (3:5). Sad domaćin uzvraća na isti način na koji je odgovorila Dubrava na samom početku utakmice, postiže tri pogotka u nizu te vodi sa 6:5. Dubrovnik je u 18. minuti po drugi put na plus dva (8:6), vodio je potom s 9:8 pogotkom Nikše Bušlje, te 10:9 pogotkom Mara Dabelića u 24. minuti. Potom deset minuta bez novog pogotka Dubrovnika. Dubrava je na odmor otišla s vodstvom 11:10, a u 34. minuti imala prednost 13:10. U 36. minuti je vodila sa četiri razlike (15:11), isto tako u 39. minuti (17:13), u 42. (18:14), u 43. (19:15), u 45. (20:16), u 47. (21:17), ali sa četiri pogotka u nizu Dubrovnik je izjednačio u 53. minuti (21:21) nakon čega je Dubrava odgovotrila na isti nači te u 57. minuti opet imala plus četiri (25:21)...

Do kraja prvog kruga prvenstva RKHM Dubrovnik je prvo gost u 17. kolu Sesveta, a u zadnjem, 18. kolu dočekuje Poreč. Potom kreće Lige za ostanak.

Dubrovnik – Dubrava 22:26 (10:11)
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju.
RKHM DUBROVNIK: Ševo (13 obrana/1 pogodak), Knez, Brnin, Vražalić (4), Putica, Gabrieri (2), Bušlje (2), Bevanda (3), Dabelić (3), Kasumović (3), Morović, Barišić, Radić (1), Lončarica (3), Nuić.
DUBRAVA: Ivanković (3), Sirotić (4), Vinković (2), Maričić (1), Džaja (1), Sofić, Godec (1), Malbašić (3), Javor (1), Marković (4 obrane), Gača, Grahovac (6 obrana), Kaštelan (3), Babić (7).
18. travanj 2024 13:42