RukometEUROPSKO PRVENSTVO

Mi smo svoje napravili u skupini, nova pobjeda za potvrdu prolaza, a sad čekamo kako će završiti ogled Španjolske i Austrije

16. siječnja 2024. - 19:42

Mi smo svoje napravili u skupini ‘B‘, dvije pobjede i remi. U 3. kolu dobili Rumunjsku, te sad čekamo kako će završiti ogled Španjolske i Austrije. Ako dobije Španjolska, koju smo na startu svladali s 39:29, mi idemo u drugi krug s dva boda, ali ako Austrija ne izgubi, tad ćemo drugi krug početi s bodom jer smo s njom odigrali 28:28.

Utakmica s Rumunjskom? Suparnik je izjednačio na 1:1, nakon vodstva 3:1 i 4:2 uspio je poravnati na 4:4. Nakon 6:4 i 7:5 bilo je 7:7. Nakon 10:7, 11:8 i 12:9 – 12:12. Prvo poluvrijeme zaključili smo s četiri pogotka u nizu, taj niz nastavili u nastavku – 18:12. Bilo je vrlo brzo i plus sedam (21:14), pa još jednom (24:17), pa još jednom (27:20)…

Završilo je 31:25. Sad čekamo utakmicu Španjolska – Austrija, koja počinje u 20.30 sati.

POBJEDA!!!

Hrvatska - Rumunjska 31:25 (16:12)

MANNHEIM SAP Arena. Gledatelja 14.200. Suci: Amar i Dino Konjičanin (BiH).

HRVATSKA: Mandić (1 obrana), Kuzmanović (6 obrana); Mihić, Duvnjak, Šoštarić (4), Karačić (3), Maraš, Kušan (4), Mamić, Cindrić (2), Lučin (1), Šipić, Glavaš (3), Srna (3), Klarica (7), Jelinić (4).

RUMUNJSKA: Iancu (2 obrane), Vasile (7 obrana); Ilie, Stanciuc (2), Nistor (2), Militaru, Cumpanici (2), Rotaru, Grigoras (3), Racotea, Sadoveac (1), Caba, Dedu (2), Negru (9), Dragan (1), Buzle (3).

Zvonimir Srna, Demis Cosmin Grigorias, Calin Dedu

Za sada znamo da nas u drugom krugu čekaju Njemačka, Francuska, Mađarska i Island. No još uvijek nije poznato koliko će koja momčad prenijeti bodova. U terminu od 20.30 sati međusobno igraju Njemačka i Francuska te Mađarska i Island. Ti dvoboji će odlučiti koliko će bodova momčadi prenijeti u drugi krug.

Poznato je i kada ćemo igrati prvu utakmicu drugoga kruga. Prema rasporedu, kao prva momčad skupine B igramo u četvrtak 18. siječnja u 20.30 sati protiv prve momčadi iz skupine A. O tome hoće li to biti Njemačka ili Francuska odlučuje njihov međusobni dvoboj.

25. travanj 2024 05:21