OstaloSTOLNOTENISKA EUROPSKA LIGA PRVAKA U DUBROVNIKU

Sreća u Gospinom polju! Peti set petog meča je odlučivao. ‘Pituri‘ ostvarili povijesnu pobjedu u najelitnijem europskom klupskom natjecanju!

24. rujna 2023. - 14:38

Zadnja je odlučivala, peta partija, tko će ostvariti prvu pobjedu na turniru europske Lige prvaka u Gospinom polju, domaćin Libertas Marinkolor ili mađarski PTE PEAC Kalo-Meh?

Tomislav Japec za ‘Piture’, a nasuprot njega je bio iskusni Mađar Lehel Demeter. Prvi set 13:11 za Japeca, drugi 13:11 za Demetera. U trećem opet borba za svaki poen, koja je pripala ‘Pituru’ (11:8). Četvrti set 12:10 za Mađara. I zatim odluka, peti set, tko će prije do 6. Uspio je Japec – 6:0!

Početak ogleda zadnjeg kola nije bio dobar za domaćina i Japeca. Zsolt Peto je bio uspješniji od njega s 3:2, tad je Japec peti odlučujući set izgubio sa 6:0. Dva puta je Japec uspio izjednačiti u to prvom meču: 11:4 je uzeo drugi set nakon što je prvi izgubio s 15:13. U četvrtom je on slavio nakon maratona sa 16:14. Prethodno je treći set s 11:3 pripao suparniku.

Potom je Filip Čipin bio sjajan protiv Demetera – 11:5, 11:8, 11:9. Zatim je Miho Simović dobio prvi set protiv Davida Szantosija s 14:12, ali nakon toga kapetan ‘Pitura’, koji je zbog bolova u leđima predao večer prije meč protiv austrijskog sastava, nije uspio iako je bio vraški blizu – 10:12, 10:12, 7:11. I onda je Čipin ostavio Libertas Marinkolor u igri za pobjedom. Mađar Peto je dobio prvi i četvrti set s po 11:5, Čipin drugi (11:8), treći (14:12) i peti set (6:2), te je pružio priliku za popravni Japecu, koji je ovaj put u petom setu bio za pet!

Slavi Libertas Marinkolor povijesnu prvu pobjedu u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. Gosti dubrovačkog turnira su svi imali veći koeficijent od domaćina, debitanta, koji je uoči turnira svaki dobiveni set smatrao uspjehom. Na kraju su u prva dva kola protiv poljskog i austrijskog sastava dobili po jedan meč (Filip Čipin odnosno Tomislav Japec), a sad ispisali povijest protiv mađarskog!

Libertas Marinkolor je prvom euroligaškom pobjedom treći na turniru u svom Gospinom polju. Njegov put u Europi nije završen. Čeka sad s nestrpljenjem ždrijeb Europa cupa. Sretan i ponosan na svoj debi u europskoj Ligi prvaka!

Dubrovački vjesnik - medijski pokrovitelj dubrovačke skupine europske Lige prvaka

I ODLUKA O POBJEDNIKU TURNIRA BILA JE SUPER ZANIMLJIVA

Subota, 23. rujna, 1. kolo: PTE PEAC Kalo Meh (Mađarska) – Solex Consult TTC Wiener Neustadt (Austrija) 0:3, Libertas Marinkolor (Hrvatska) - Polski Cuiker Gwiazda Bydgoszcz (Poljska) 1:3, 2. kolo: Solex Consult TTC Wiener Neustadt - Libertas Marinkolor 3:1, Polski Cuiker Gwiazda Bydgoszcz - PTE PEAC Kalo Meh 3:0, nedjelja, 24. rujna, 3. kolo: PTE PEAC Kalo Meh - Libertas Marinkolor 2:3, Solex Consult TTC Wiener Neustadt - Polski Cuiker Gwiazda Bydgoszcz 3:2.

Poredak: 1. Solex Consult TTC Wiener Neustadt (Austrija) 3/0 (9:3), 2. Polski Cuiker Gwiazda Bydgoszcz (Poljska) 2/1 (8:3), 3. Libertas Marinkolor (Hrvatska) 1/2 (5:8), 4. PTE PEAC Kalo Meh (Mađarska) 0/3 (2:9).

Austrijski sastav nastavlja natjecanje u europskoj Ligi prvaka, ostali u Europa Cupu!

06. lipanj 2024 02:51