OstaloMALI NOGOMET |

DA, ŠIBENIK JE NAJVEĆI SUPARNIK SPLITU ZA PRVO MJESTO Ombli se nije posrećilo prvo domaćinstvo u Gospinom polju

12. listopada 2020. - 01:20
Dubrovčanin Antun Bačić je preuzeo ovo ljeto Split, najtrofejniji hrvatski klub, koji je ispao u niži rang, te mu je cilj brzi povratak u najveći rang. Trenutno je Split u podskupini 'B' južne skupine Druge hrvatske lige, a u njoj je ukupno sedam sastava, među kojima Ombla i Šibenik 1983., koji su bili suparnici u 2. kolu, i koji su se ogledali u Gospinom polju, ne u dvorani Osnovne škole Mokošica (prvi put je Ombla u Gospinom polju, u kojem ne trenira, igrala za drugoligaške bodove).

Za Bačića je Šibenik 1983. kvalitetna momčad, jak drugoligaš, koji bi trebao biti glavni suparnik njegovom Splitu za prvo mjesto, a koji je u 40 minute igre u Gospinom polju protiv Omble opravdao sve što je rekao bivši igrač i trener dubrovačkog drugoligaša. Bačić je iz Omble prešao u Split.

Zvonimir Šućur (Šibenik 1983.) i Marko Ilić (Ombla) - ovaj put je 'narančasti' bio uspješniji... foto: Tonči Vlašić

Druga MNL-a - jug/'B', 2. kolo: Ombla - Šibenik 1983. 1:9 foto: Tonči Vlašić

Utakmicu Ombla - Šibenik 1983. sudili su Robert Hausvička iz Dubrovnika i Branko Vrnoga iz Zagreba foto: Tonči Vlašić

Šibenik 1983. je poveo nakon 17 sekundi igre. Drugi pogodak je postigao u 9. minuti, treći u 14., a četvrti u 19. minuti. Vodio je u nastavku sa 6:0. Ombla je zaigrala na sve ili ništa, povukla vratara, te uspjela u 26. minuti postići pogodak, i to se u strijelce upisao Leo Bogdanović. Na kraju je na semaforu pisalo 1:9. Dragan Radman je postigao prva dva pogotka za Šibenik 1983., a ukupno pet, zatim, dva Danjel Knežević, a po jedan Ante Palavra i Zvonimir Šućur. Ombla je igrala otvoreno, napadala je s vratarom / igračem (Bogdanović je bio u toj ulozi). Mogla je postići još koji pogodak, ali isto tako i primiti. Pamtit će se pred kraj utakmice tri obrane u nizu vratara Omble Marka Ilića, tri u pet, šest sekundi, i to je svaka bila za rubriku: 'Je li moguće da je i to zaustavio?', te ne čudi što su mu zapljeskali i s klupe Šibenika 1983.

MNK Šibenik 1983. foto: Tonči Vlašić

Ombla je protiv Šibenika 1983. pod vodstvom Antonia Pjevića igrala u sastavu: Marko Ilić, Antonio Drašković, Ivo Vlahušić, Antonio Noković, Leo Bogdanović, Danijel Čizmić, Dominik Gustin, Hrvoje Bogdanović, Frano Vlahušić, Bruno Šijaković, Andro Drašković i Mateo Vodopić foto: Tonči Vlašić

Šibenik je ostvarivši i drugu uvjerljivu pobjedu preuzeo vrh tablice. Na startu je dobio Hajduka kod kuće s 8:1. Split je na startu svladao Mejaše s 10:2, a u 2. kolu je bio slobodan. Mejaši, koji su u 2. kolu dobili sa 4:1 Hajduka, dočekuju u 3. kolu Omblu, koja ima 3 boda na kontu. Dobila je u 1. kolu sa 4:3 u Kninu istoimenog domaćina.

Ombla, koja je prava klapa, ne samo igrači i struka, brojni su prijatelji kluba pomagali u organizaciji utakmice u Gospinom polju, nije uspjela iznenaditi Šibenik, ali ide dalje. Idući vikend je gost Mejaša u Splitu, a potom joj u goste dolazi Split.

29. travanj 2024 12:00