NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Zadnja dvojica protiv prve dvojice povećala svoj bodovni konto, kvintet vodećih u četiri boda, odluka na Taranteli u 95., raspjevani Antonio Smrdelj

14. travnja 2024. - 18:42

16. KOLO

Rezultati 16. kola, nedjelja, 14. travnja, Smokvica: Jadran – ONK Metković 0:1, Krvavac: Maestral – Konavljanin 1:1, Žrnovo: Žrnovo – Sokol 0:0, Gruda: Slaven – BŠK Zmaj 4:0, Gabrili: Croatia – Orebić 5:0, Čibača: Župa dubrovačka – Gusar 3:2.

Dva prva (Sokol i Konavljanin) otišla su u goste zadnjoj dvojici, prvi (Sokol) bio je gost  zadnjeg (Žrnovo), a drugi odozgo (Konavljanin) drugog odozdo (Maestral). Obje utakmice bez pobjednika. U Žrnovu bez pogodaka, u Krvavcu po jedan sa svake strane. Konavljanin je poveo u 77. minuti (Marko Trtoman), a domaćin izjednačio u 84. (Toni Krajina).

I kad se to dogodilo, a pratnja bila uspješna, pet vodećih sastav je sad u četiri boda razlike. ONK Metković je slavio u jedinom ogledu dva sastava iz gornjeg doma, šesti Jadran dočekao je u Smokvici četvrti ONK Metković, koji je uzeo sva tri boda pogotkom Ivana Šutala u 50. minuti. Slaven je bio uvjerljiv protiv BŠK Zmaj. Dva puta Ivo Mostahinić (11. i 88.), dva puta Paulo Opušić (61. i 76.).

Na Taranteli Župa dubrovačka je do pobjede stigla u petoj minuti sudačke nadoknade kad je pogodio Karlo Buhać. Domaćin je poveo u 28. minuti (Toni Soldić), Gusar izjednačio u 44. minuti, a poveo u 50., i to je oba puta pogađao za sastav iz Komina Luciano Lovrić. Matej Perić je izjednačio na 2:2 u 75. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu u 16. kolu ostvarila je Croatia, a junak kola je Antonio Smrdelj, koji je postigao četiri od pet pogodaka. Vlaho Grbešić je prvi pogodio (6. minuta), a zatim Smrdelj - 13., 43., 55. i 72. minuta. Zadnja dva je postigao realiziravši kazneni udarac.

POREDAK

Poredak: 1. Sokol 31 bod (33:17), 2. Konavljanin 30 bodova (34:14), 3. Župa dubrovačka 29 bodova (38:20), 4. ONK Metković 29 bodova (23:17), 5. Slaven 27 bodova (40:14), 6. Jadran 23 boda (19:29), 7. Croatia 22 boda (35:28), 8. Gusar 21 bod (22:23), 9. BŠK Zmaj 19 bodova (17:27), 10. Orebić 16 bodova (19:50), 11. Maestral 14 bodova (16:38), 12. Žrnovo 12 bodova (17:36).