NogometČETVRTI RANG, ČETVRTO KOLO

Tako je bilo: Neretva, Mario Marić i GOŠK Dubrovnik 1919. nastavili svoj niz

15. rujna 2024. - 11:01

4. KOLO

Subota, 14. rujna, Klis: Uskok – GOŠK (KG) 1:1, Sinj: Junak – Sloga 2:1, Ivanbegovina: Kamen – Neretva 2:2, Biograd na Moru: Primorac – Hrvatski Vitez 0:1, Kaštel Stari: Val – GOŠK Dubrovnik 3:2, Zadar: Zadar – Zmaj Makarska 4:0, Unešić: Zagora – Vodice 2:0, nedjelja, 15. rujna, Opuzen: Neretvanac – Omiš (16.30 sati).

Neretva ne zna za poraz, dva puta kod kuće – minimalna pobjeda, dva puta u gostima – 2:2. Prvo bod kod Neretvanca gdje je bez pobjede ostala jer je Dino Deak pogodio za domaćina u 89. minuti, a sad je kod Kamena opet povela s 1:0 (Mario Marić, treća utakmica u nizu - pogodak), kao u Opuzenu, ali ovaj put je od 72. minute gubila s 1:2, te je ona izjednačila pogotkom Antonia Raguža u 84. minuti (Raguž, također treći pogodak, pogađao je po jednom u 1., 2. i sad u 4. kolu).

Kod kuće metkovska momčad je dobila na startu GOŠK iz Kaštel Gomilice s 3:2, a zatim Junaka 1:0.

GOŠK Dubrovnik 1919. ne zna za pobjedu, dva puta kod kuće – ništa, ništa, bez pogodaka, dva puta u gostima - minimalan poraz. U Unešiću 1:2 gdje je Zagora vodila s 2:0, a Baldo Teo Krešić eurogolom u 52. minuti potpisao konačan rezultat, a sad u Kaštel Starom je Val vodio s 3:0, a Vlaho Skaramuca s dva pogotka ublažio poraz. Pogađala je dubrovačka ‘desetka’ u 85., te 87. minuti iz kaznenog udarca.

Kod kuće je dubrovačka momčad prvo odigrala 0:0 protiv Kamena, a zatim 0:0 protiv Primorca iz Biograda na Moru.

Dubrovački sastav je u Kaštel Starom skrivio dva kaznena udarca, drugi pogodak primio iz slobodnog udarca, realizirao na kraju kazneni udarac...

Neretva osam pogodaka ove sezone, osam bodova (Mario Marić i Antonio Raguž po tri pogotka, a Fran Ćavar dva, oba protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice), GOŠK Dubrovnik 1919. tri pogotka ove sezone, sva tri u gostima gdje nije osvojila boda, te su na njegovom kontu samo dva domaća boda.

POREDAK

1. Zadar 8 bodova (9:3), 2. Uskok 8 bodova (7:2), 3. Neretva 8 bodova (8:6), 4. Zagora 8 bodova (4:2, 5. Hrvatski vitez 8 bodova (2:0), 6. Vodice 7 bodova (9:4), 7. Sloga 6 bodova (6:4), 8. Primorac (BNM) 5 bodova (3:2), 9. Junak 4 boda (3:4), 10. Val 4 boda (7:9), 11. GOŠK (KG) 4 boda (5:7), 12. Neretvanac (utakmica manje) 4 boda (4:6), 13. Kamen 3 boda (2:5), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 2 boda (3:5), 15. HRNK Zmaj 2 boda (3:9), 16. Omiš (utakmica manje) bez boda (0:7).

U 5. kolu, u subotu, 21. rujna, Neretvanac je gost GOŠK-a iz Kaštel Gomilice, Neretva dočekuje Zagoru, a na Lapad stiže Zadar.

15. rujan 2024 11:01