NogometDUBROVAČKI VJESNIK U DOHI

Iz minute u minutu, Gvardiol i Oršić strijelci, pamtit će se i pogreška katarskog suca, te šutnja VAR-a. Hrvatska ide doma s medaljom sa SP-a!

17. prosinca 2022. - 16:00

Hrvatska - Maroko

DOHA Khalifa stadion. Gledatelja 44.127. Sudac: Abdulrahman Al-Jassim (Katar)

Strijelci: 1:0 Gvardiol (7), 1:1 Dari (9), 2:1 Oršić (42)

HRVATSKA: Livaković - Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić - Modrić, Kovačić - Majer, Kramarić, Oršić - Livaja.

MAROKO: Bounou - Hakimi, Dari, El-Yamiq, Attyat-Allah - Khannouss, Amrabat, Sabiri - Ziyech, En Nesyri, Boufal.

Hrvatska ili Maroko, tko će doma s medaljom, a uoči SP-a za sve smo i jedni, i drugi bili autsajderi. Mi unatoč tome što smo došli kao aktualni svjetski doprvaci. Hrvatska i Maroko su već igrali u Kataru. Bez pogodaka u prvoj utakmici naše skupine.

Maroko - Hrvatska u slici

Tonči Vlašić/

BITKA ZA BRONCU IZ MINUTE U MINUTU

Krenula je lopta s centra u 16 sati po hrvatskom vremenu

‘2 - Bounou, vratar Maroka, umalo nije poslao loptu u svoju mrežu. Korner za naše. Hrvatska je prva napala

‘7 - slobodan udarac za Hrvatsku, daleko je, Majer je ubacio, Perišić prebacio za Gvardiola, koji glavom šalje loptu u mrežu 1:0

Joško Gvardiol slavi pogodak za 1:0

Karim Jaafar/Afp

‘9 - slobodan udarac za Maroko, 1:1 Dari je strijelac. I on glavom.

‘15 - pokušao je Stanišić, s vrha kaznenog prostora, ali nije išlo u okvir gola

‘18 - lijepa prilika za naše, Kramarić je trebao brže povući, na kraju i sam opaliti, ali dodao je do Oršića... imala je akcija i nastavak, ali ni on nije ispao najbolje za nas

Hrvatski navijač

Tom Dubravec/Cropix

‘24 - Modrić odlično tuče, Bounou je na mjestu, odbio je loptu, Livaja nije uspio doći do nje prije Marokanaca. Nismo iskoristili nekoliko grešaka Maroka. Šteta.

Lovro Majer

‘29 - jurio je Maroko prema našem golu, oštra lopta pred gol Livakovića, sreća, nitko od ‘crvenih‘ blizu

‘32 - nije korner, a skočio Maroko, te okružio katarskog suca, koji nije nikog opomenuo

‘37 - sad je pritisnuo Maroko, imao korner. Ništa.

‘40 - pokušao je iz daljine Sabiri, ali nije uspio.

‘42 - Oršić!!! Prekrasno. Gooool!!!!

Goooool - Mislav Oršić je pogodio za 2:1 vodstvo Hrvatske protiv Maroka

Odd Andersen/Afp

‘45 - igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

‘45+1 - kraj prvog poluvremena. Hrvatska vodi 2:1.

Mijenja Maroko. Drugo poluvrijeme umjesto Sabirija ušao je Chair

‘47 - Oršić je tukao, korner. Imali smo još jedan udarac iz kuta, ali ostaje 2:1

‘55 - Maroko mijenja: izašao Khannouss, ušao je Gunahi

‘61 - Kramarić ne može dalje, uikazana mu je pomoć. Izlazi. Ušao je Vlašić

‘74 - ako ovo nije penal, a što je? Gvardiol je oboren s leđa, skočila je naša klupa. Cirkus!

‘75 - i dok čekamo da se oglasi VAR, Maroko ima zicer, ali Livaković brani. Nakon toga traži Maroko penal, i onda njegovi navijači viču: FIFA mafija. Mi i dalje čekamo i očekujemo kako će se oglasiti VAR. Međutim, nije! Nevjerojatno. Katarski sudac se pogubio.