KošarkaPREMIJER LIGA

Pogodila je tricu za izlazak Raguse iz minusa, i ostanak na vrhu uoči zadnjeg kola lige. Ona je najveći dobitak utakmice protiv Pule!

14. travnja 2024. - 22:41

Ragusa je dobila u Gospinom polju Pulu 75:70, i do kraja ligaškog dijela ima igrati kod Trešnjevke 2009., a ta utakmica para gaće. Novom pobjedom osigurava startnu jedinicu u doigravanju, u slučaju poraza može ostati prva, ali i pasti na drugo, pa čak i na treće mjesto.

MATEMATIKA

Poredak: 1. Ragusa 18/3, 2. Trešnjevka 2009. 17/4, 3. Plamen Požega 17/4, 4. KAŽL Split 16/5, 5. Medveščak 16/5, 6. Šibenik 11/10, 7. FSV Rijeka 9/12, 8. Pula 7/14, 9. Brod na Savi 5/16, 10. Zadar Plus 5/16, 11. Novi Zagreb 3/18, 12. Split 2/19.

Raspored 22. kola, subota, 20. travnja: Trešnjevka 2009. – Ragusa, Pula – Zadar Plus, FSV Rijeka – KAŽL Split, Medveščak – Novi Zagreb, Split – Brod na Savi, Plamen Požega – Šibenik.

Četiri najbolje ekipe će u doigravanje za prvaka. Ragusa ima 1/1 protiv Plamen Požege (77:71 za Plamen Požegu, 70:67 za Ragusu). U prvom dijelu sezone dobila je u Gospinom polju Trešnjevku 2009. sa 69:62. Zatim, Trešnjevka 2009. i Plamen Požega su 1/1 (76:74 za Plamen Požegu, 72:64 za Trešnjevku 2009.).

Dakle, Ragusa je pobjedom kod Trešnjevke prva. Ukoliko izgubi, a Plamen Požega dobije Šibenik, tad će se zatvoriti krug - tri ekipe po 2/2. Ragusa u ovom trenutku ima koš razliku plus 4, Trešnjevka 2009. minus 1, a Plamen Požega minus 3. Ragusi igra i poraz od Trešnjevke 2009. s dva razlike, ukoliko izgubi s tri do šest razlike - tad je druga, poraz s osam i više razlike pada na treće mjesto. Ukoliko Plamen Požega kojim slučajem kiksa protiv Šibenke, tad Ragusi za prvo mjesto igra u Zagrebu i poraz u zadnjem kolu sa šest razlike...

Kad se gleda završni obračun utakmice Ragusa – Pula stoji kako je domaćin svakih pet minuta imao prednost. U 5. minuti je vodio s 10:7, prvu četvrtinu dobio s 23:17, u 15. minuti vodio 32:25, na odmor otišao s tri koša viška (39:36). U 25. minuti imao 48:41, na kraju treće 56:46, te u 35. minuti 62:60. Međutim, Pula je bila 3 minuta i 31 sekundu u prednosti. Otvorila je utakmicu tricom, i to je bilo njezino najvećeg vodstvo, dok je Ragusa imala početkom posljednje četvrtine 60:46, ali nakon toga 11:0 Pule, pa vodstvo 64:62. Vodila je i 66:63, a nakon što je imala 66:64 Iva Tokić je ubacila tricu. Potom je krenulo Ragusu. Serija 8:0 za 71:66. Prijetila je i dalje Pula, ali više nije izašla iz minusa. Pobijedile su aktualne prvakinje, koje se bile u vodstvu 35 minuta i 37 sekundi.

Ragusa - Pula 75:70 (Carmen Miloglav)

Tonči Vlašić/

Ragusa - Pula 75:70

Ragusa - Pula 75:70 (Ilma Šarotić i Tea Perić)

Nije bilo kod Raguse Line Strilić. Rame je problem. Neće je biti ni kod Trešnjevke 2009. u zadnjem kolu. Trebala bi biti spremna za doigravanje. Proteklih dana Ragusa je bez pravog treninga. Dvorana u Gospinom polju je bila zauzeta međunarodnim turnirom u badmintonu. Radila je na pola terena u Mokošici, a gdje je parket problem, sklizak, te postoji opasnost od ozljede, i zbog toga tamo nije mogla trenirati kako bi trebala. Bila je i u školskoj dvorani u Gružu, ali tamo nije mogla, jer je mali prostor, uigravati se pet na pet.

Unatoč svemu, ekipa trenerice Cvetane Matić je izborila pobjedu. To je najvažnije. Najbolje brojke kod aktualnih prvakinja imale su Iva Todorić i Carmen Miloglav. Prva je postigla 20 koševa, druga 23 koša uz 14 skokova i 4 asistencije. Lea Hajdin je ubacila 13, Jennifer Fleischer 6 uz 8 skokova, po 2 koša su ubacile Marija Rozić i Ella Majstorović. Tea Perić nije išao šut, ali je imala 9 skokova.

Za kraj smo ostavili 16-godišnju Ivu Tokić. Tricu kojoj je Ragusa izašla iz minuta u završnici utakmice smo spomenuli, a ona je igrala 20 minuta. Jednom je šutirala za tricu, pogodila 3 od 5 šuteva za dva. Ukupno 9 koševa. Imala 3 skoka, asistenciju i osvojenu loptu. Niti jednu nije izgubila. Ona je najveći dobitak ove utakmice.

Ragusa - Pula 75:70 (Iva Tokić)

28. travanj 2024 09:53