KošarkaRADOST LOPTANJA POD KOŠEVIMA

Pogledajte učinak igrača u utakmici 29. kola najjače europske lige. Dubrovčani najbolji!

14. travnja 2024. - 23:36

Nisu mogla obojica dobit jer su bili suparnici, ali lijepo je pogledati učinak igrača u ogledu 29. kola španjolskog prvenstva, najjače europske lige, između Reala i Joventuta, koji je odigran u Madridu pred 7.356 gledatelja, a kojeg je dobio domaćin s 95:92, i to tricom Gabriela Decka sekundu prije kraja četvrte četvrtine. Bila je to – čak dvadeset i osma trica na utakmici, po četrnaest svaka ekipa, a skupa su obje ekipe ispalile 62 dalekometna šuta (Real je tricu šutirao 32 puta, Joventut 30).

Joventut je vodio na poluvremenu 45:37, Real je dobio treću četvrtinu s 31:20 i imao plus 3, te tu prednost sačuvao u zadnjoj četvrtini spomenutom tricom u zadnjoj sekundi nakon što je gost devet sekundi prije kraja izjednačio na 92:92.

Real se bori s Unicajom za jedinicu u doigravanju, a koje će teško vidjeti Joventut. Naime, pet kola prije kraja ima tri pobjede manje i slabiji je u međusobnim ogledima od Manrese, koja drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u bitku za prvaka.

Dubrovčani na kraju super zanimljive utakmice u glavnim ulogama. Prvo ime Reala Mario Hezonja, prvo ime Joventuta Ante Tomić. Hezonja prvi strijelac Reala i utakmice s 20 koševa, Tomić s 19 prvi strijelac sastava iz Badalone. Valorizacija Hezonja 25, a Tomića 24.

Tomić je pogodio 8 od 12 šuteva iz igre, te 3 od 5 bacanja, imao 6 skokova, 3 asistencije. Hezonja isto 6 skokova, te asistencija. Zatim, pogodio je mlađi Dubrovčanin 6 od 10 šuteva iz igre od čega 5 od 8 za tricu, te 3 od 4 bacanja

25. travanj 2024 08:18