SportTENIS NA VIŠNJIKU

Zadranka Antonija Goja postala dvostruka prvakinja države, Sonja Škarica i Julijana Hrabrov osvojile parove!

Piše I.G.
24. lipnja 2022. - 17:32

Deseto Prvenstvo Hrvatske HUT Tour serije 3000 završeno je na SC Višnjiku, uz dosta prikazanog odličnog tenisa, zabave, ali i spize, a sve u organizaciji Teniskog klub rekreativaca Zadarske županije (TKRZŽ). Svatko tko je nastupio od 147 sudionika, imali su samo riječi hvale za turnir.

Igralo se u tri kategorije kod žena i osam kategorija kod muškaraca. U šest kategorija parova igralo se  u dvije skupine MIX parova, dvije kategorije kod žena i u dvije kategorije kod muškaraca. I ovoga puta imamo državnu prvakinju u kategoriji -40 a to je Antonija Goja koja je u finalu svladala Splićanku Miju Britvić.

U ženskim parovima -45 također je zadarski par Goja/Buća slavio u finalu protiv para Gluić/Višić. U muškoj konkurenciji 40+ smo imali finalistu Mladena Juricu koji je izgubio u finalu od Marka Šimovića iz Solina. U finalu kategorije 35+ bio je Toni Ninčević koji je nažalost morao predati finale Goranu Hummelu iz Osijeka zbog ozljede.

Toni Dujmenović i Lui Štimac su pobijedili u parovima -45 kombinaciju Mario Šlibar/Kristijan Ikić sa 6:0, 6:1. U ženskim parovima 45+ također imamo državne prvakinje, Sonju Škaricu/Julijanu Hrabrov koje su finalu svladale Mariju Kusanović/Sanju Tomljanović sa 6:3, 6:2. U mješovitim parovima 45+ imamo pobjednika Alena Blaslova koji je sa svojom partnericom Marija Kusanović u finalu svladao par Sanja Tomljanović/Goran Balerić. U finalu mix parova -45 Antonija Goja/Josip Miliša su izgubili u finalu od para Mia Britvić/ Antoni Jurčić.

Rezultati:

Muškarci -35: pobjednik Goran Hummel, 35+: finale Tihomir Hardi - Matko Pedišić: 6:0, 6:3, 40+: finale Marko Šimović - Mladen Jurica: 6:3, 6:1, 45+: Marko Lautar - Marjan Marjanović: 6:1, 6:1, 50+: Goran Baletić - Alan Politeo: 7:6, 6:1, 55+: Emir Bešlagić - Mate Džale: 5:7, 6:4, 10:5, 60+: Damir Vidović - Stipe Lovrić: 6:4, 6:0, 65+: Duje Ševerdija - Branko Dupor: 6:0, 6:2

Žene -40: Antonija Goja - Mia Britvić: 6:0, 6:2, dame 45+: Sanja Tomljanović - Martina Matoković: 6:0, 6:1, dame 50+: Marija Kusanović - Krisztina Cstajtai: 7:5, 6:3,

Gospoda parovi -45: pobjednici Toni Dujmenović/ Lui Štimac, gospoda parovi 45+:pobjednici Alan Politeo/ Mario Kukoć, dame parovi -45: pobjednice Antonija Goja/ Maja Buća, dame parovi 45+: Sonja Škarica/Julijana Hrabrov,

Mješoviti parovi -45: pobjednici Mia Britvić/ Antonio Jurčić, mješoviti parovi 45+ Marija Kusanović/Alen Blaslov.

- Veliko hvala svim sudionicima iz svih krajeva Hrvatske i šire koji su unatoč velikoj vrućini i teškim uvjetima za igru prezentirali odličan tenis. Uspjeli smo u tri dana odigrati sve susrete te smo i u večernjim satima imali i zabavu za sve sudionike. Gotovo svi su otišla doma sa smiješkom na licu, a i to nam pokazuje kakav smo posao napravili ne samo za tenis nego i za turističku sliku našega grada, kazao je vidno zadovoljan organizator Tomislav Paleka i predsjednik TKRZŽ-a.

03. svibanj 2024 04:03