Zadrani ekipno treći grčko-rimskom načinom!

Piše Ivica GJERGJA
25. ožujka 2019. - 10:23
hrh

Na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu, koje je održano na Pešćenici za starije dječake - rođenih od 2004. do 2006. godine- hrvački klub Zadar nastupio je sa pet natjecatelja, a ukupno su sudjelovala 23 kluba sa 107 natjecatelja. HK Zadar predstavljali su: Jakov Parić (kategorija 34-48 kg), Šime Urić (kategorija do 62 kg), Josip Šumski (kategorija do 68 kg), te Luka Kevrić i Roko Strika (kategorija do 75 kg). Zadarski hrvači postigli su povijesni ekipni rezultat osvojivši treće mjesto.

-Izuzetno nam je žao jer smo uoči samog puta zbog zdravstvenih problema ostali bez tri hrvača kluba, a što je utjecalo na priliku za ostvarivanje maksimalnog rezultata. U finale natjecanja plasirala su se naša tri hrvača Josip Šumski, Roko Strika i Šime Urić i osvojili druga mjesta, dok je Jakov Parić u svojoj kategoriji osvojio treće mjesto, a Luka Kevrić peto mjesto, kazao nam je trener Vlado Menčik.