SportDERBI BEZ POBJEDNIKA

Zadar na "domaćem" terenu u Biogradu spasio bod protiv Hrvatskog viteza pogotkom u 87. minuti, Pinčić obranio jedanaesterac Čurjuriću

Pomoćnici: T. Čulina i Mijić

Strijelci: 0:1 Smokrović (68), 1:1 Pedisić (87)

Najbolji igrač: Ivan Čurjurić (HV Posedraje)

ZADAR: Pinčić 7, Muić 6, Knez 6(od 55. Domančić -), Viduka 6,5(od 55. Nakić -), Mahmutović 6, Jurić 7(od 79. Miletić-), Baričević 6(od 76. Budimir-), Sikira 6, Djevaljekaj 6,5, Grgić 6 (od 70. Pedišić-), Jurišić 7

Trener: Zoran Erlić 6,5

HV POSEDARJE: Matasović 7, Ivandić 7, Mršić 6,5, Vukadinović 7,5 (od 89. Knežević -), Čurjurić 7,5 (od 70. N. Jurjević - Adžić-), Juričević 6,5 B. Jurjević - Adžić 6(od 46. Smokrović 7), Quni 6,5, Zdrilić 7, Pranić 7, Jurjević 6,5

Trener: Darko Vukić 7
Obje momčadi su u derbi ušle s dosta respekta, napadački i borbeno i igrajući između dva kaznena prostora, tražeći slabe točke protivnika. U prvih 12 minuta bilo je nekoliko poluprigoda koje su dobre obrane neutralizirale, a onda se Zadar odvažio lijepom akcijom koja je krenula od Sikire, da bi loptu prihvatio Jurić, koji je pretrčao dvadesetak metara i pronašao Viduku koji je ipak za korak sporiji od vratara Matasovića.

Bude se tada vitezovi, Čurjurić izvrsno pronalazi Vukadinovića, ali taj borac bez straha i mane ne uspijeva zadržati loptu. U 18. minuti je mirisalo na kazneni udarac za domaćina, no sudac je ostao nijem, da bi u protuudaru Pranić sve napravio dobro, ali priliku nije pretvorio u pogodak. Nakon njega tandem Čurjurić - Mršić također sve dobro ali opet nema gola. Zadrani su uzvratili dva puta iz kornera, opet nema gola. U 36. minuti kazneni udarac za Viteza, Muić u kaznenom prostoru ruši Zdrilića, mladog i potentnog igrača, Čurjurić je mlak izvođač i Pinčić brani. Do kraja poluvremena igra se dobro u polju no samo je po jedna poluprigoda koje nisu realizirane. U drugom dijelu opet je agilniji Vitez, zaprijetio je Vukadinović, a na drugoj strani Mahmutović u prazno. Najzreliju prigodu imao je Vitez preko brzonogog Smokrovića kojemu je lopta pobjegla nakon što je on pobjegao dvojici igrača. I onda u 68. minuti odlična akcija gostiju, započeo ju je Čurjurić, koji dugom loptom pronalazi Vukadinovića, ovaj glavom spušta za Smokrovića koji bježi obrani i matira Pinčića za 0:1. Traže Zadrani zgoditak i dobili su ga u 87. minuti nakon što je s lijevog boka loptu ubacio Miletić, a Pedišić lijepim udarcem poravnava rezultat na 1:1. Do kraja susreta gledali smo borbu za svaku loptu, no rezultat se ne mijenja. Derbi je ostavio solidan dojam, a neriješen rezultat je na kraju najrealniji ishod.

30. rujan 2024 20:38