SportODLIČAN REZULTAT

U Makarskoj održano 2. kolo Dalmatinske atletske lige. Članovi AK "Alojzije Stepinac osvojili ukupno čak 17 odličja!

Piše I. Gjergja
26. svibnja 2021. - 10:33

U Makarskoj je održano 2. kolo Dalmatinske atletske lige na kojem su se u odličnom izdanju predstavili atletičari AK "Alojzije Stepinac". Zadrani su ukupno osvojili 17 odličja.

Tako je mlađi junior Branimir Nakićen u seniorskoj konkurenciji osvojio dva druga mjesta s dva osobna rekorda i to u utrkama na 100 i 200 metara (11,61 sek i 23,81). Seniori su ostvarili još tri zapažena plasmana. Antonia Džaja je bila druga u skoku u dalj, a Juraj Bilaver u utrci na 1500 m. Treće mjestu u istoj disciplini u muškoj konkurenciji je osvojio David Dragaš.

Božo Perinović je dominirao je u kategoriji mlađih kadeta s tri zlatna odličja. U bacanju vortexa ostvario je najbolji rezultat sezone u Hrvatskoj (46.17 m). Drugo zlato osvojio je i utrci na 100 m, a bio je i član zlatne štafete 4x100 m u kojoj su još trčali Dorijan Jurešić, Bruno Dujić i Vito Jurjević.

U konkurenciji mlađih kadetkinja Buga Marfat je bila srebrna (39.66 m), a Ariana Tabak brončana (39.31 m). Obje su pri tome ostvarile svoje osobne rekorde. U utrci štafeta 4x100 m mlađe kadetkinje AK Alojzije Stepinac su bile brončane, a uz Marfat i Tabak u postavi su bile Rafaela Župan i Nika Arambašić.

Šest odličja donose oni najmlađi. Bruno Dujić je utrci limača rođenih 2012. godine bio srebrni, baš kao i Stela Pleša na istoj dionici za djevojčice (2011.). Dorijan Jurešić (2010.) je bio drugi u skoku u dalj i utrci na 100 m, a uz zlato sa štafetom mlađih kadeta osvojio je i odličje istog sjaja u utrci štafeta u konkurenciji limača. Postavu su još činili Bruno Dujić, Arijan Antonina i Rino Jurjević. Natali Barišić (2011.) je uz osobni rekord osvojila broncu u bacanju vortexa.

-Ostvarenim smo zadovoljni, vidljiv je napredak kod svih nakon ove nesretne pošasti koja nas je zahvatila jer nismo mogli normalno trenirati, prokomentirao je uspjeh svojih trener Slobodan Mijolović.

04. srpanj 2024 10:35