SportRAPSODIJA NA TERENU

Sa 6:0 nogometaši Zadra pomeli su uvjerljivom igrom i rezultatom, skromne goste iz Makarske

Piše Ivica GJERGJA
13. travnja 2024. - 20:18

TREĆA NL-JUG

Zadrani „potkresali krila“ Zmaju šest puta!

ZADAR – ZMAJ (M) 6:0(3:0)

ZADAR – Igralište Stanovi

Gledatelja:100

Sudac: Zdravko Kuran (Metković) 6,5

Pomoćnici: Proleta i Majčica

Strijelci: 1:0 Gregov (5), 2.0 Serbinov (27), 3:0 Luetić (42), 4:0 Kordić (49), 5:0 Ggić (59), 6:0 Grgić (63)

Najbolji igrač: Anđelo Kordić (Zadar)

ZADAR: Matasović 7, Kordić 8, Muić 7 (od 56. Grgić 7), Jukić-Paladić 7, Luetić 7 (od 46. Nakić 7), Jurić 7,5 (od 56. Šutalo 7), Perić 7, Jakir 7, Gregov 7 (od 56. Vukainović 7), Djevaljekaj 7,5, Sebinov 7 (od 61. Iveljić 7)

Trener: Marin Oršulić 7,5

ZMAJ (M): Tuhai 5,5, Prgomet 5, Vujčić 6, Novrotsky 5, Šalinović 6, Blažević 6, Šumelj 5 (od 46. Crnjac), Damir Rašić 6, Brstilo 5,5, D. Rašić 5, Igwenwanne 5,5 (od 46. Lozina-)

Trener: Goran Šušnjara 6

Što se tiče susreta na Stanovima možemo reći da je, bez obzira na veliki rezultat i pobjedu domaćina, to bila „jednosmjerna ulica“. Naime, od početka susreta domaćini su pokazali tko je gazda na Stanovima i tko će dominirati terenom. Igrači Zadra uzeli su stvar u svoje ruke i već u petoj minuti se zatresla mreža vratara Zmaj Tuhaia, a strijelac je bio Gregov.

Zadrani nisu stali nakon što su probušili mrežu i „slomili krila“ Zmaju već su u 27. minuti nakon izvrsnog dodavanja Kordića Serbinovu postigli drugi zgoditak. Igrački „raspjevani“ igrači trenera Marina Oršulića igraju upravo onako kako on traži napadački, borbeno i održavajući pressing preko cijelog terena. Takva igra im donosi i treći zgoditak koji je djelo snalažljivog Luetića. Nije se stalo na tome nego su još tri puta gosti vadili loptu iz mreže za visokih 6:0.

Što reći o gostima, nisu uspjeli povezati ni jedan potez – akciju kako bi ugrozili vratara Zadra. Očigledno je da su se nakon dva kola Zadrani i ne baš dobrih rezultata, odlično resetirali i da će se trka za prijestolje nastaviti nesmanjenom žestinom između njih i Zagore. Prema viđenom Zadar ima prednost.

29. travanj 2024 06:36