Sport3. NL JUG /24. KOLO

Primorca je koštao autogol na početku susreta, jednostavno nije imao sreće protiv Splita

Piše I. Gjergja
17. travnja 2024. - 20:20

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvijo. Sudac: Mišo Krešić (Metković) 6,5. Pomoćnici: Klaić i Majčica.

PRIMORAC – SPLIT 1:2

Strijelci: 0:1 Lazarevski (3, ag), 0:2 Žužul (56), 1:2 Vodopija (62).

Najbolji igrač: Ante Žužul (Split).

PRIMORAC: Stojanov 6, Gambiraža 6, Torbarina 6, Bitunjac 6, Vodopija 6, Birkić 6, Lazarevski 6, Musa 6, Vučković 6 (od 68. D. Kulaš -), Stokić 6 (od 46. Mrkić -), Jurišić 6. Trener: Leo Šarić 6,5.

SPLIT: Vojnović 6,5, Iličić 5, Žužul 7 (od 90. Grabar -), J. Balić 6, Vrankić 6 (od 68. Martinović -), Matas 6,5, A. Balić 6 (od 69. Pavlović -), Radošević 6, Petrović 6,5 (od 80. D. Marasović -), Ismaili 6 (od 80. Svalina -).Trener: Stipe Grčić 6,5.

Još se malobrojno gledateljstvo nije ni smjestilo na tribine, kad je Split poveo. Jednu dugu loptu upućenu od napadača Splita prema golu domaćih zahvatio je nesmotreno Lazarevski, vratar Stojanov je izašao s gola i lopta je otišla u nebranjenu mrežu za 0:1.

Nakon toga domaćini stišću, igraju u polju dobro, no nema gola, da bi u tri navrata izgledne prigode propustili Bitunjac, Vodopija i Vučković koji pogađa i vratnicu.

Korner u 24. minuti Torbarina tuče glavom preko gola. Jednostavno neće Primorca sreća, nema gola. Vodstvom Splita završeno je prvo poluvrijeme.

U 55. minuti Primorac je postigao zgoditak no sudac ga je poništio radi faula, na drugoj strani probio je Petrović, lijepo je pronašao Žužula koji tuče, ali Stojanov brani. Odbijenu loptu opet prima Žužul i šalje je u mrežu za 0:2.

Vice Birkić je nakon toga pokušao iz daljine, ali ni on ne pogađa cilj. Primorca ne ide pa ne ide, a nije da nema htijenja.

Ponovo u 77. minuti Birkić tuče, ali opet ništa. Splitovi igrači kontrama ugrožavaju gol domaćina.

Ulaskom Dina Kulaš igra Primorca se opet budi, ali i on ne može bog zna što, tako da Split nakon sudačke nadoknade doma odnosi bodove.

29. travanj 2024 23:01